Левски спечели дербито с Рилски спортист

снимка: rilskibasket.com

Левски победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 82:69 (21:17, 23:20, 20:17, 18:15) точки в дербито на четвъртия кръг на Теси Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Така възпитаниците на Константин Папазов постигнаха трета поредна победа и се изкачиха на второ място в класирането с 6 точки. Лидер е Черно море Порт Варна със 7 точки и мач повече.

"Сините" поведоха още в началото на двубоя в две минути преди почивката аванса им достигна 12 точки при 41:29 след кош на Христо Захариев.

Баскетболистите на Левски продължиха да доминират и през второто полувреме, а най-голямата им преднина бе 16 точки при 81:65 46 секунди преди сирената.

За "сините" четирима играчи завършиха с двуцифрен актив. Лайънъл Чалмърс бе най-резултатен със 17 точки, Джумейн Джоунс добави 16 точки и 13 борби, Христо Захариев вкара 15 точки, а Павел Иванов завърши с 11 точки. За тима от Самоков Йордан Бозов реализира 16 точки, а с по 12 точки завършиха Шон Барнет и Евън Равънел.