Левски ще оспорва титлата на Марек

Левски Бол (София) ще играе срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница) на финалите за титлата на България по волейбол за мъже, след като двата тима отстраниха съперниците си в минимални серии от по два мача.

Левски се наложи с тайбрек над КВК Габрово при 3:2 (25:16, 25:27, 22:25, 25:19, 15:12), докато дупничаните победиха ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:23, 25:20).

Левски и Марек направиха втори пореден изключително интересен за публиката мач, в който "сините" поведоха, гостите от Дупница обърнаха до 2:1 гейма и в крайна сметка всичко беше решено в тайбрек.

В основата на победата в полза на Левски е категорично спечеленият четвърти гейм, в който домакините водеха с огромна разлика в по-голямата му част.

Добрата сработеност и здравата психика на левскарите се оказаха решителни и те се класираха на финал.

Марек отстрани ЦСКА след само час и девет минути игра, като новото 3:0 изпрати дупничаните на финал.

Момчетата на Найден Найденов бяха безгрешни, като Венелин Каданков, Борислав Апостолов и Георги Елчинов завършиха по-голямата част от атаките.