Левски се завърна на пътя на победата след 4:0 над Пирин (ГД) (ВИДЕО и СНИМКИ)

Левски записа първа домакинска победа за сезона след като надигра тима на Пирин (Гоце Делчев) с 4:0 в първа среща от 1/16 финалите за Купата на България.

Така „сините" ще възвърнат малко от самочувствието си след неубедителните игри от началото на сезона, особено на стадион „Георги Аспарухов".

Антонио Вутов откри резултата в 25-та минута, а Гари Родригес покачи от дузпа в края на полувремето. Илиян Йорданов направи 3:0, а в последната минута Борислав Цонев оформи крайното 4:0.

Наставникът Славиша Йоканович заложи на новия вратар Горан Блажевич на вратата заради контузения Пламен Илиев. В защита пък Пламен Димов започна отдясно, подпомаган от Милиев, Везалов и Пинто. Даниед Димов и Влади Гаджев бяха опорните халфове. Йорданов, Вутов, Родригес и Макриев пък притесняваха защитата на гостите.

Левски започна надъхано срещата и още в петата минута Пламен Димов стреля с глава покрай гредата, след центриране на Илиян Йорданов.

Домакините владееха инциативата и логично стигнаха до гол дело на младия Антонио Вутов в 25-та минута. Младокът направи чудесно двойно подаване с Валди Гаджев и излезе сам срещу вратяра и промуши топката покрай Абди Абдиков.

След гола играта на сините бе много успешна и те натискаха своя съперник. Макриев подаде добре на Йорданов, но последния се забави и стреля в тялото на защитник. След това отново удар на крилото бе избит в корнер.

Така се стигна до 44-та минута, когато съдията посочи бялата точка за нарушение срещу Димитър Макриев. Гари Родригес бе точен от 11-метровия удар за 2:0. В последната минута на полувремето Вутор стреля от малък ъгъл, но Абдиков се справи .

Йоканович направи две смени в началото на втората част и пусна новото попълнение Ларсен Туре и Миро Иванов на мястото на Родригес и Гаджев. Отново Абдиков трябваше да спасява удар на Вутов в 61-та минута.

В 73-та минута Димитър Макриев бе близо до първия си гол за Левски. Нападателят стреля с глава след центриране на Туре. Топката се удари в гредата, разходи се по голлинията и се удари в другата греда. Там обаче дотича Илиян Йорданов, който покачи на 3:0.

След това в игра се появи друг младеж на Левски - Борислав Цонев, който замени Антонио Вутов. Две минути преди края на мача Пинто нахлу чудесно в наказателното поле отляво и пусна топката по земя към непокрития Цонев, който отбеляза първия си гол за Левски.

За да бъде пълна мъката на Пирин, в последната минути Газиев получи втори жълт картон и напусна терена.