Левски се върна на пътя на победата след 2:0 като гост на Любимец (ВИДЕО и СНИМКИ)

Отборът на Левски записа втора победа за сезона в А група. „Сините" надиграха с 2:0 като гости новака в елита - Любимец.

Така възпитаниците на Славиша Йоканович вече имат 9 точки и заемат 7-ма позиция в класирането, докато домакините остават на 4-та позиция с 12 пункта.

Първият гол за Левски отбеляза нападателя Цветан Генков в 18-та минута. В 84-та минута влезлият като резерва Антонио Вутов вкара изключително красив гол от пряк свободен удар от много малък ъгъл.

Новото попълнение за Левски Миро Иванов направи повторен дебют като започна титуляр и игра много силно със синята фланелка. Именно Иванов центрира за гола на „сините", който донесе победата. Другото ново попълнение Димитър Макриев също дебютира в последните 15 минути от мача, заменяйки голмайстора Генков.

Изненадата от началото на сезона Любимец не успя да покаже добрите си способности пред пълните трибуни в Любимец. Синята защита успя да се справи през второто полувреме и не допусна изравняване, което щеше да бъде четвърто поредно за тима. Голът на успокоението падна няколко минути преди края, когато Антонио Вутов изненада всички и прати топката директно във вратата от пряк свободен удар.

Славиша Йоканович заложи на централните защитници Перес и Димов заедно с Ангелов и Старокин. Велев, Гаджев и Бру бяха избраниците в центъра. Миро Иванов и Гари Родригес подпомагаха Цветан Генков в предни позиции.

Домакините започнаха добре срещата и изпълниха опасен пряк свободен удар близо до границата на наказателното поле. В 12-та минута дойде първата опасност пред вратата на домакините.

След грешка в отбрана на домакините топката попадна в Гари Родригес, който нахлу към вратата и стреля силно. Вратаря изби топката в краката на Миро Иванов, който веднага шутира, но защитника Тодор Колев блокира с тяло неговия удар и прати топката в корнер.

В 18-та минута Левски стигна до гола след асистенция на новото попълнение Мирослав Иванов. Бившият играч на Лудогорец центрира топката леко и тя достигна до Генков при далечната греда и той нямаше проблеми да отбележи третия си гол за Левски

В 29-та минута минута вратаря на Любимец трябваше да спасява своя отбор след силен удар на Кевин Бру. Постепенно тонусът в играта на Левски спадна и домакините успяха да изнесат малко по-напред играта.

В последната минута полувремето Левски изпусна много добър шанс след като Гари Родригес намери добре Гаджев, който шутира неточно в аут.

Домакините започнаха да поглеждат по-често към вратата на Пламен Илиев. Славчо Шоколаров стреля много опасно в 57-та минута. Две минути по-късни Будинов отправи шут право в ръцете на Илиев.

В тези минути се стигна и до опасно разбъркване пред вратата на Левски, но нямаше кой да засече топката за домакините. Така в игра за Левски се появиха Вутов и Макриев, които раздвижиха играта в предни позиции.

В 84-та минута Антонио Вутов отбеляза първия си гол в А група след феноменално изпълнение на пряк свободен удар и грешка на вратаря Рашков.

След като поведоха с 2:0 футболистите на Левски се успокоиха и дори можеха да стигнат до трети гол. Л'бимец се вдигна на финален щурм поне за почетен гол, но удар на Будинов с глава мина много близо до напречната греда.

Следващият двубой на Левски е срещу шампиона Лудогорец на 15 септември.