Левски се удави в Черно море след нова вратарска тъпотия

Черно море се оказа черната котка за Левски този сезон. "Моряците" за трети път в последно време разбиват мечите на "сините". След като взеха точка на Герена (2:0, а после отстраниха съперника си и за Купата след дузпи, сега варненци надвиха с 1:0 във втората шампионатна среща за сезона. Голът падна след нова вратарска грешка, дело на Мартин Полачек.

В друг мач от кръга, по-рано днес, Ботев с кански мъки надви Септември в Коматево. "Канарчетата" се наложиха с 2:0, но и двата гола паднаха в 90-ата минута.

Иначе във Варна Левски бе неузнаваем, а много под нивото си бяха основни играчи като Яблонски, Цветкович, Обертан и Костов. Паулиньо също не бе в добра форма, но той се завръща след дълга конзутия. Грешка на Полачек и донякъде на Яблонски доведе до единствения гол за Черно море, който бе дело на Жоржиньо, а Жерсон Кабрал остави Левски с намален състав, след като при наличие на жълт картон опита глупаво да си изпроси дузпа.

Славиша Стоянович опита да играе едновременно с Паулиньо, Кабрал и Обертан, но това не доведе до положителна промяна, а напротив. От друга страна Черно море игра изключително стабилно и организирано и успя да неутрализира напълно "сините", като се възползва максимално и от грешките в "синьо". Столичанин отправиха едва два точни удара, като те бяха след 70-ата минута на мача.

Левски започна по-активно мача, а Костов и Обертан пропуснаха да реализират. За сметка на това Черно море излезе напред в резултата.

В 22-ата минута Мартин Полачек направи поредната си безумна грешка и подари топката на Мехди Фенуш, който веднага пусна Витанов, а той на Жоржиньо. Бразилецът овладя на точката на дузпата и простреля стража на "сините".

Голът даде импулс на тима на Илиан Илиев, а Жоржиньо можеше да удвои, но ударът му профуча над вратата. Отново Жоржиньо бе в центъра на добра атака на "моряците", но хубавият му удар от въздуха се удари в гърба на Яблонски и излезе в корнер.

След 30-ата минута Черно море се организира много добре, а за сметка на това в играта на гостите имаше много брак. Нетипични грешки правеха Обертан, Паулиньо, Яблонски и Цветкович. В последната секунда на първото полувреме Мариани центрира добре от фаул, Тиам засече топката, но тя мина покрай вратата на домакините.

Левски опита натиск с подновяването на играта за вторите 45 минути, но чисти голови положения така и не бяха създадени. След 60-ата минута Славиша Стоянович реши отборът му да заиграе по-офанзивно и на мястото на Давиде Мариани вкара втори нападател в лицето на Серджиу Буш.

В 69-ата минута Кабрал открадна топката, нахлу в наказателното поле и реши да симулира за дузпа. Реферът Николай Йорданов правилно видя ситуацията и показа жълт картон на крилото на Левски. Това обаче бе негов втори и холандецът пое рано към съблекалните, като остави гостите с намален състав.

В 75-ата минута Обертан намери чудесно от въздуха Тиам, който стреля от воле, но стражът на Черно море реагира перфектно и изби топката. Пред Паулиньо също се откри хубав шанс за гол, нио ударът му от точката на дузпата бе слаб и в ръцете на Макенджиев.

Левски опита до края с центрирания, но отбраната Черно море се справи и резултатът остана непроменен од последния съдийски сигнал.

Загубата остави Левски на трето място с 34 точки, докато ЦСКА е с 35 точки. Лидерът Лудогорец също има 35 точки и мач по-малко. Черно море пък зае шестото място с 21 точки.