Левски се събуди и направи серията интересна

Левски победи гостуващия Балкан (Ботевград) с 81:71 (19:14, 21:21, 28:20, 13:16) точки в третата среща от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже и намали изоставането си в серията на 1:2 победи.

Играе се до три успеха от пет мача. Четвъртата среща е на 16-и май отново в зала "Универсиада" от 18.00 часа.

Възпитаниците на Константин Папазов водеха през целия двубой. Те стигнаха до успеха след серия от 20:5 в първите пет минути на третата част, след която поведоха с 20 точки - 60:40.

"Сините" спечелиха първата част с 19:14, а на почивката имаха преднина от 40:35. В последната част гостите от Ботевград, които бяха подкрепяни от голяма агитка в зала "Универсиада", успяха само да намалят пасива и и в крайна сметка загубиха мача с 10 точки разлика.

Брандън Хийт записа 24 точки, 8 асистенции и 7 борби и за победителите, 17 точки и 11 борби добави Лайънъл Чалмърс, а с 13 точки и 6 борби се отчете Майк Уилкинсън.

За Балкан 24 точки отбеляза Иван Лилов, а с 11 точки и 8 асистенции завърши капитанът Павел Маринов.