Левски се поздрави с шеста победа в първенството

Шампионът на България Левски постигна шеста победа от осем мача в Националната баскетболна лига за мъже.

"Сините" спечелиха гостуването си на Берое (Стара Загора) с 85:62 (24:14, 21:19, 21:15, 19:14) точки.

Възпитаниците на Константин Папазов са на второ място в класирането с равен брой точки с лидера Лукойл Академик (София), но са с мач повече. Двата тима имат по 14 точки.

Баскетболистите на Левски водеха през всичките 40 минути. Малко преди края на полувремето те имаха аванс от 15 точки при 45:30, а в 14-а минута преднината им достигна 62:42.

В последната четвърт след нова силна серия шампионите поведоха с 29 точки разлика при 83:54 точно 2:50 преди сирената.

За Левски Николай Върбанов записа 26 точки и 9 борби, 19 точки и 9 борби добави Христо Захариев, а с 12 точки завърши Алекс Симеонов. За Берое Дуейн Джаксън се отличи с "дабъл-дабъл" - 22 точки и 19 борби, а 15 точки отбеляза Майк Блек.