Левски се позабавлява с немощния Локомотив

Отборът на Левски нанесе тежко поражение на пловдивския Локомотив, побеждавайки го с разгромното 5:0 в среща от четвъртия кръг на втората шестица на българската "А" група.

Хеттрик за победителите реализира Антонио Аниете, докато Валери Домовчийски от дузпа и Роман Прохазка също се разписаха за крайния успех. Либан Абди пък пропусна дузпа за победителите.

Така Левски със сигурност запазва седмата си позиция в първенството, дръпвайки на 4 точки пред осмия Черно море, който обаче е и с мач по-малко. Локомотив пък инкасира трета загуба в последните си четири двубоя, оставайки на десето място с 23 пункта на сметката си.

Треньорът на домакините Стойчо Стоев бе избрал Валери Домовчийски в ролята на централен нападател, като триото Абди - Бедоя - Аниете трябваше да подпомага тарана от втора позиция. Владимир Гаджев и Роман Прохазка стартираха като двойка вътрешни халфове в схемата на "сините", а Александров, Стойчев, Белаид и Минев бяха подредени в отбрана пред вратаря Боян Йоргачевич.

Мартин Камбуров отново оглави атаката на Локомотив, докато Карагерен, Ласиман и Дани Кики трябваше да атакуват от втори план. Георги Вълчев и Мехди Бурабия оформиха двойка вътрешни халфове, а Радослав Димитров, Мартин Сечков, Янко Сандански, Здравко Илиев стартираха в отбрана пред Теодор Скорчев.

Още в 4' Левски успя да пробие отбраната на Локомотив, но Либан Абди се забави с подаването към Домовчийски и топката му бе отнета. В 9' Мигел Бедоя опита атрактивен изстрел от движение, но твърде неточно.

В 15' Левски не бе далеч от попадение, след като Антонио Аниете се измъкна зад отбраната на Локомотив, но Скорчев внимаваше и излезе навременно, за да отрази опасността.

Резултатът на "Георги Аспарухов" все пак бе открит в 18', след като "сините" получиха правото да изпълнят дузпа. Теодор Скорчев фаулира Аниете в наказателното поле на Локомотив, а зад топката застана Валери Домовчийски. Таранът бе точен и хладнокръвно реализира за 1:0, извеждайки столичани напред в резултата.

В 25' "смърфовете" регистрираха една от малкото си добри атаки за първата част, а Ласиман получи шанс да обстрелва пазената от Йоргачевич врата. Борислав Стойчев обаче се намеси добре и успя да блокира удара.

В 33' се стигна и до сериозен пропуск пред вратата на Локомотив. Либан Абди отново бе оставен да нахлуе отляво на атаката на домакините, но сомалиецът с норвежки паспорт не успя да намери достатъчно прецизно Валери Домовчийски пред пазената от Скорчев врата. Само минута по-късно попадение на Домовчийски бе и отменено поради засада.

Шест минути преди почивката се стигна и до изключително куриозен момент пред вратата на пловдивчани. Прохазка и Абди излязоха очи в очи с Теодор Скорчев, като словакът изведе своя съотборник на празна врата. Вместо обаче да чукне топката в мрежата пред себе си, Либан Абди нацели една от гредите, предизвиквайки смеха на малкото хора по трибуните.

В 44' Левски сътвори и нов пропуск пред вратата на "смърфовете". Този път Веселин Минев намери Валери Домовчийски на чиста позиция, но №17 на Левски не успя да намери топката по възможно най-добрия начин, изпращайки я в аут.

Три минути след почивката "сините" успяха и да удвоят преднината си. Владимир Гадев и Веселин Минев матираха пловдивската отбрана с двойно подаване, а левият бек намери Прохазка на празна врата. Словакът не сбърка и покачи на 2:0.

Резултатът на "Георги Аспарухов" стана и класически малко след второто попадение на домакините. Авторът на втория гол Роман Прохазка подаде и за третия, чийто автор стана Антонио Аниете с прецизен диагонален удар - 3:0.

Три минути след третия гол последва и четвърти във вратата на Скорчев. Антонио Аниете се освободи от двама бранители на Локо и отново преодоля Теодор Скорчев, бележейки за 4:0 в полза на "сините".

В 65' нещата можеха да станат още по-лоши за "смърфовете", след като Левски получи и втора дузпа. Сечков фаулира Аниете в пеналтерията, а вместо испанецът да вземе топката и да оформи хеттрик, зад бялата точка застана Либан Абди. Изстрелът на сомалиеца обаче бе отразен от Теодор Сечков.

Не закъсня и отбелязването на пети гол във вратата на "смърфовете", а Антонио Аниете реализира заслужен хеттрик със синята фланелка. Мигел Бедоя пусна хитро подаване към испанския си съотборник, а Аниете финтира Скорчев и на празна врата вкара безпроблемно за 5:0.