Левски се наложи над Кавала в приятелска среща

снимка: levskibasket.com

Баскетболистите на Левски се наложиха над домакините от Кавала в първата си среща от приятелския турнир, който стартира в южната ни съседка Гърция. Момчетата в синьо спечелиха с 81:79, въпреки че имаха и доста по-солиден аванс по време на срещата.

Левски направи серия от 17 поредни точки в началото на срещата и закономерно още на почивката водеше с 46:22.

Разлика от 15 - 17 точки "сините" баскетболисти поддържаха през по-голяма част от второто полувреме, но домакините направиха своя поредица и я заличиха. Така малко по-малко от 2 минути преди края Кавала дори поведе с 76:75, но в крайна сметка Левски победи с минималното 81:79.

За домакините Митрович отбеляза най-много точки - 20, докато за Левски Чавдар Костов се отчете с 15, а Златин Георгиев добави 14.

Днес Левски ще играе втората си контрола срещу отбора на турския Олин Едирне, а началото на двубоя е от 17:00 часа. Веднага след срещата "сините" се прибират в София.