Левски се издъни в Гоце Делчев и направи 1:1 с Пирин

Отборът на Левски направи поредна голям издънка в News7 футболно първенство след като завърши наравно 1:1 при гостуването си на Пирин (ГД) в среща от 21-ия кръг.

„Сините" отново се издъниха като гости след като не успяха да вземат трите точки от отбор от средата на таблицата. По този начин шампионските амбиции на тима остават под сериозна въпросителна заради слабите резултати. Левски можеше да излезе на първо място преди утрешното дерби между ЦСКА и Лудогорец, ако беше спечелил трите точки.

Левски поведе с гол на Ромен Ели, който се разписа в 40-та минута след разбъркване в наказателното поле. След това всичко изглеждаше, че двубоят отива към победа за „сините", но осем минути преди края на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа заради нарушение на Орлин Старокин в наказателното поле. Любо Витанов бе точен от бялата точка оформяйки крайното 1:1.

Иначе през цялото второ полувреме Левски изчакваше своя съперник и почти не поглеждаше към чуждата врата. "Сините" не успяха да впечатлят в този мач и отново показа безидейност в големи епизоди от мача. След като поведоха с 1:0 софиянци се успокоиха и оставиха инициативата в съперника, който ги наказа в края на мача

Треньорът на Левски Илиан Илиев направи цели седем промени от срещата с Берое преди няколко дена.В титулярния състав на „сините" се завърнаха Станислав Ангелов и Кристовао Рамос. Също така Жоао Силва започна като титуляр заедно с Базил де Карвальо. Роман Прохазка зае мястото на десния бек заради отсъстващия Дъстли Мюлдер.

Орлин Старокин започна отляво, а Ромен Ели и Даниел Димов допълниха защитата. Компания на Пелето в халфовата линия прави Стефан Велев. Милен Василев пък бе предпочетен пред Гари Родригес. За домакините пък големия отсъстващ беше голмайстора на отбора Борислав Хазуров.

Срещата започна по-добре за домакините, които бяха по-концентрирани в началните минути и имаха инициативата. Пирин трябваше да прави принудителна смяна в още в 13-та минута, когато Албин се контузи и бе сменен от Виктор Шишков.

Точно Шишков можеше да открие след грешка на Пламен Илиев. Вратарят получи върната топка от защитник, но се забави с удара и след рикошет в Шишков топката излезе в аут.

Първата сериозна възможност за Левски дойде в 24-та минута, когато голмайстора на Левски Базил де Карвальо пропусна да вкара от малкото наказателно поле фронтално срещу вратаря. Стефан Велев пробва рефлекса на Абди Абдиков, който обаче се справи.

В следващите минути Левски взе инициативата в мача и разиграваше топката предимно в полето на домакините. Така се стигна до 40-та минута, когато падна и голът за „сините". След центриране от пряк свободен удар Абдиков изби топката от краката на Димов, но тя попадна в Ромен Ели, който от два метра не сбърка.

Илиан Илиев пусна в игра Илиян Йорданов, който замени неубедителния Милен Василев. Левски се отдръпна леко след този гол и домакините владееха повече топката в началните минути на втората част. В 59-та минута Шишков получи топката в наказателното поле, но не успя да я насочи добре между двамата централни защитници.

В 62-та минута дойде и най-чистото положение за гол за футболистите на Пирин, като Пламен Илиев се превърна в герой за „сините". Шишков отново се пребори добре за една топка с Ромен Ели и намери непокрития Лазаров в малкото наказателно поле. Нападателят стреля, но Илиев спаси. След това отново Лазаров пробва прехвърлящ удар, но отново Пламен Илиев със сетни усилия изби топката в аут.

В 75-та минута Карвальо пропусна да реши мача след като не уцели вратата от близо след удар с глава. В тези минути Станислав Ангелов също напусна терена след като се поизмори и бе сменен с Рене Михелич.

След като всичко вървеше към минимална победа за Левски се стигна до изравнителния гол на Пирин (ГД). В 81-та минута Старокин изблъска в гръб Близнаков в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Любомир Витанов бе точен за 1:1.

В 88-та минута Левски можеше да стигне до втори гол, но Абдиков спаси совя тима. След остро центриране топката засече Даниел Димов, но вратаря успя да я избие.