Левски се избави от драматично поражение в дербито с ЦСКА

ЦСКА Волей можеше да приключи с два отлични успеха сблъсъка от четвъртфиналите в плейофите на Суперлигата срещу Левски, но загуби драматично тайбрека и в крайна сметка „сините" успяха да вкарат дуела в трети решителен мач.

Левски Волей поведе с 2:0 гейма след 25:22 и 25:18, но „червените" се мобилизираха и успяха да осъщестят частичен обрат, като спечелиха следващите части на 18 и 17 за 2:2.

Тайбрекът почна вихрено за „армейците", които поведоха с 4:0, но Левски обърна и в крайна сметка грабна победата след 15:13.

Най-резултатен в мача стана Иван Крачев от ЦСКА, който продължи добрата си форма и наниза 28 точки. С 16 се отчете капитанът на „червените" Ивайло Стефанов, а 14 добави Велизар Кьосев.

Двубоят пропусна опитният разпределител на ЦСКА Георги Сеганов.

За Левски най-много точки записа Димитър Маринков - 18, а 15 добави Златко Кьосев, докато Симеон Александров завърши с 12 пункта.

На трибуните бе националният селекционер Камило Плачи и капитанът на „лъвовете" Тодор Алексиев.