Левски с втори успех в Балканската лига, този път като гост

снимка: SPORTA.BG

Баскетболният Левски преодоля шока от загуба с 27 точки разлика от Лукой, побеждавайки тази вечер Морнар Бар като гост с 89:84 и по този начин записа втора победа в тазгодишното издание на Балканската лига.

Най-полезен за успеха беше центърът Ники Върбанов, който наниза цели 25 точки и беше изключително полезен и във фаза защита. Чавдар Костов се отчете с 19, а Димитър Ангелов успя да запише дабъл-дабъл със своите 11 точки и 10 борби.

Началото на срещата обаче далеч не беше оптимистично за "сините", които не бяха концентрирани и показаха доста скована игра. Логично, те изоставаха с 27:21 след първата четвърт, но във втората успяха да заличат своя пасив най-вече благодарение на точната стрелба на Чавдар Костов - 44:44 на полувремето.

Третата част се оказа решаваща за успеха, след като няколко поредни силни серии на възпитаниците на Тити Папазов, които дръпнаха с 13 точки в резултата. В самия край обаче домакините се опитаха да стигнат до победата, като „сините" буквално спряха да играят, но все пак успяха да грабнат победата с 89:84.