Левски с категорична победа в Перник след 4:0 над Миньор

Отборът на Левски се справи с гостуването си на Миньор (Пк) и го победи с 4:0 в среща от 11-ия кръг на родната А група.

С този успех „сините" излязоха на първо място в класирането преди двубоя на Лудогорец и Етър.

Левски стигна лесно до успеха в Перник като още в 14-та минута Бумела си отбеляза автогол. След това Базил отбеляза дежурния си гол след като бе изведен на ръба на засадата. Това бе девети гол за нападателя.

Гаджев се разписа за 3:0 в началото на второто полувреме, а малко по-късно Кристовао Рамос оформи крайното 4:0. „Сините" владееха изцяло инициативата в този мач, докато в тима на Миньор имаше много брак в действията на футболистите.

Илиан Илиев заложи на малко по-различна схема в този мач. Базил де Карвальо бе сам в атака подпомаган от Влади Гаджев в предни позици, заедно с Рамос и Илиян Йорданов по крилата. Станислав Ангелов се завърна в средата на терена, докато неговото място бе заето от Даниел Димов, който заигра като централен защитник.

Миньор пък игра без някои от най-добрите си футболисти. Няколко дена преди мача с Левски четирима играчи обявиха бойкот заради неизплатени заплати. Това бяха   Крум Бибишков, Борислав Стойчев, Ванчо Траянов и Милен Василев.

В осмата минута Илиян Йорданов изведе добре Роман Прохазка отляво в наказателното поле, но халфът се засуети и загуби топката. Миньор пробва веднага след това опасна контра атака, като се наложи Пламен Илиев да излиза извън наказателното поле. Вратаря успя да избие топката от краката Бумела.

В 14-та минута Левски стигна до първия гол в мача благодарение на нескопосаното отиграване на защитник на Миньор. Орлин Старокин центрира в наказателното поле. Там Сабри Бумела в опит да изчисти топката я прати в собствената си врата.

След този гол двубоят се успокои. Левски владееше инициативата, докато домакините правеха много грешки и не успяваха да застрашат опасно вратата на Илиев. Все пак стражът на Левски се намеси стабилно при едно центриране от корнер.

В 24-та минута Миньор стигна до гол, но Брахими бе в засада при удара и попадението не бе зачетено. Малко след това Илиян Йорданов стреля опасно с глава. В 37-та минута при една бърза атака за Левкси, Дъстли Мюлдер нахлу в наказателното поле и от близо не уцели вратата, като прати топката в тъч.

Три минути по-късно обаче Базил де Карвальо отбеляза редовния си гол за Левски. Нападателят получи пас на ръба на засадата, пребори се със защитник и прати топката в мрежата на Пейков за 2:0. До края на плувремето двата отбора на сътвориха нищо интересно.

Левски заигра много по-спокойно след втория гол и малко след началото на втората част отбеляза трето попадение. Влади Гаджев показа добра техника след като финтира защитник и пусна топката покрай вратаря за 3:0. Две минути по-късно Гаджев бе близо и до още един гол, но не уцели вратата.

В 56-та минута в игра за Левски се появи Жоао Силва, който само три минути по-късно асистира за четвъртия гол на Левски. Португалският нападател задържа добре топката по дясното крило и намери перфектно Рамос в наказателното поле, който с плътен удар прати топката в мрежата.

В 65-та минута в игра за Левски се появи и рожденикът Христо Йовов, който днес навърши 35 години. До края на мача темпото много спадна и двата тима предпочитаха да не се напъват повече.