Левски разпердушини Спартак у дома

снимка: SPORTA.BG

Баскетболният тим на Левски постигна звучен успех с 98:52 над гостуващия Спартак (Пл) в среща от 4-ия кръг на Националната баскетболна лига, играна в зала "Армеец 2".

Така воденият от Константин Папазов тим е с актив от 3 победи и 1 загуба, допусната от шампиона Лукойл Академик. Отборът на Спартак пък е с 1 победа и 3 поражения до момента.

Гостите от Плевен бяха равностойни на своя домакин единствено в първата четвърт на мача, която завърши с преднина от само 2 точки за домакините. В този момент надали някой предполагаше, че Левски ще спечели двубоя с цели 46 точки повече.

Още на полувремето обаче се очерта подобна тенденция, като разликата в класите започна да става все по-осезаема. На почивката резултатът бе 49:30 в полза на столичани.

След още десет минути пасивът на Спартак достигна 37 точки, а до края на мача той достигна и унизителните 46 пункта.

Шестима баскетболисти на Левски завършиха с двуцифрен актив. Много силен мач изигра Николай Върбанов, който записа дабъл дабъл от 22 точки и 10 борби. Марко Маринович добави 16 и 6 асистенции, а с 13 плюс 9 борби се отчете Димитър Ангелов.

За плевенчани Росен Софрониев вкара 14 точки, 13 добави Симеон Ценов (6 борби), а с 11 завърши Цветослав Острев.

В следващия кръг Левски ще бъде гост на Рилски спортист, а Спартак Плевен - домакин на Черно море Порт Варна. В четвъртък пък „сините" ще имат тежко гостуване на шампиона в ЕВРОХОЛД Балканска лига Галил Гилбоа.