Левски размаза Марица във финала на Скаут лигата

Младите волейболистки на Левски (София) спечелиха третия турнир, от поредицата от шест турнира от Скаут лигата за момичета до 14 години, който се проведе в столичната зала "Христо Ботев".

Така представителките на "сините" триумфират в състезанието за трети пореден път, след като бяха първенец в първата и втората надпревара, проведени през октомври и ноември, съответно в София и Пловдив. В пътя до върха пък левскарките показаха и характер, като нямат нито един загубен гейм и в трите надпревари до сега.

На финала на третия турнир Левски надигра категорично Марица (Пловдив) с 2:0 (25:12, 25:20) .  Много родители и приятели подкрепяха двата тима, а младите състезателки дори имаха агитка с тъпани и знамена, като така за първи път играха в атмосфера на големите мачове от женското първенство.

В първия гейм Сините доминираха изцяло, като маричанки не успяха да опонират и записаха едва 12 точки. По-голяма интрига се получи във втората част, след като Сините отново имаха голямо предимство и поведоха с 22:12. В този момент пловдивчанки показаха възможности, като успяха да реализират седем поредни точки и намалиха пасива си до 19:22. Левскарките обаче се взеха отново в ръце и успяха да стопират серията, като затвориха гейма и мача с чиста победа, а с това спечелиха и първото място.

В спора за 3-4 място тимът на ЦСКА (София) надигра Звезди 94 (София) също с 2:0 гейма (25:23, 25:17). Така Червените заеха трета позиция, а Звездите останаха четвърти.

Двубоят бе оспорван, като въпреки, че загубиха с 0:2, представителките на Звезди 94 затрудниха максимално съперничките. В първата част те дори водеха с голяма разлика, но не успяха да вземат гейма. При 20:12 за Звезди, тимът на ЦСКА успя да направи обрат, като спечели гейма с 25:23. Във втората част Червените вече бяха водещият отбор на полето, като надиграха звездите и спечелиха чиста победа.

В спора за 5-6 място тимът на Славия (София) победи Локомотив 1929 (София) с 2:0 гейма, като Белите завършиха на пета позиция, а железничарките останаха последни.