Левски приключи със загуба участието в Балканската лига

Левски загуби последния си мач за сезона в SIGAL-UNIQA Балканска лига, съобщава официалния сайт на клуб. „Сините” посрещнаха македонския Кожув Гевгелия в зала „Универсиада” и загубиха със 73:82. Така те завършват на последното място в група D от втората фаза на турнира с победа и пет загуби. Кожув пък се класира за полуфиналите, където ще срещне първия в другата група Морнар. На първо място в тази група завършва Сигал Прищина, който ще срещне другия български представител Берое на полуфинал.

Домакините започнаха мача страхотно и след 7 минути игра водеше с 16-2. Отборът продължи да води до края на първия период, след който резултатът беше 23-6. През втория период обаче Кожув записа 15-3 точки и стопи голяма част от дефицита си. На почивката резултатът беше 36-30 в полза на Левски.

Капитанът на „сините” Алекс Симеонов имаше проблеми с личните нарушения отрано и още в началото на третата част извърши четвъртото си, а малко по-късно в нея той напусна за пет. Междувременно Кожув обърна резултата, а след като Крум Дойчинов беше нервен през цялата трета част, в крайна сметка му не отсъдено техническо нарушение и той седна на пейката. След 32-15 за една част гостите поведоха с 69-54. През последните 10 минути Кожув запази голямата разлика и си тръгна с победата.

За Левски не играха Йордан Минчев и Евгени Хаджирусев, които имат здравословни проблеми, а ранното излизане на Алекс Симеонов също повлия на отбора.

За Левски не играха Йордан Минчев и Евгени Хаджирусев, които имат здравословни проблеми, а ранното излизане на Алекс Симеонов също повлия на отбора. Най-резултатен с 22 точки беше Станислав Славейков, 13 вкара Ангел Пейчинов, а 11 – Крум Дойчинов.

За Кожув Брандън Пен наниза 23, Алексей Нешович регистрира 14, а бившият баскетболист на „сините” Стоян Гюроски – 13 точки.