Левски премаза Нефтохимик и ще зимува в Топ 3

Отборът на Левски със сигурност ще зимува на трето място във временното класиране на „А“ група, след като днес „сините“ постигнаха очакван и комфортен успех с 6:1 над закъсалия Нефтохимик в среща от 23-ия кръг.

„Сините“ видимо бяха по-класният тим на стадиона в Сливен, като по два гола за крайния успех отбелязаха Димитър Макриев и Гари Родригес. Холандецът записа и две асистенции на сметката си. Веднъж вкараха още Орлин Старокин и Илиян Йорданов, докато Алехандро Перес си вкара автогол през втората част.

Така Левски записа четвърта поредна победа в първенството и събра актив от 43 точки, изпреварвайки вечния си съперник ЦСКА за третата позиция. "Червените" разполагат с 42 пункта и остават четвърти в таблицата.

Имайки предвид и предстоящото дерби с ЦСКА за Купата на България, наставникът на „сините“ Антони Здравков извърши много промени в своя стартов състав. Почивка получиха Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Владимир Гаджев и Цветан Генков, а място сред титулярите получиха Пламен Димов, Алехандро Перес, Антонио Вутов и Димитър Макриев. След почивката в игра се появиха още Цветан Генков, Владимир Гаджев и Илиян Йорданов.

Левски очаквано стартира срещата по-настървено, а още в 3' вратарят на домакините Петър Денчев трябваше да отразява изстрел на Алекс Перес. Три минути по-късно обаче резултатът бе открит. Гари Родригес пусна заучено подаване към Орлин Старокин, а последният с премерен изстрел матира Денчев за 0:1.

в 12' футболистите на Нефтохимик пропуснаха златен шанс за изравнителен гол. Петър Димитров излезе очи в очи с Пламен Илиев, но стражът на "сините" спаси удара на нападателя. Асът на "шейховете" получи шанс да осъществи добавка, но и този път Илиев се намеси, запазвайки вратата си суха.

Бургазлии бързо бяха наказани за сериозния си пропуск. Три минути по-късно Левски удвои, а Димитър Макриев отбеляза първия си гол в двубоя. Гари Родригес напредна отляво на вратата и намери "седмицата" на празна врата, а таранът протегна крак и вкара лесно за 0:2. Това бе и втора асистенция на холандеца в срещата.

Постепенно се стигна и до 33', когато Димитър Макриев отбеляза второто си попадение в Сливен. Този път нападателят получи чудесен пас от Антонио Вутов, като финтира вратаря Денчев и на празна врата чукна топката за 0:3.

И през втората част нищо на ст. „Хаджи Димитър“ не се промени, а Левски продължи да бъде пълен господар на случващото се на терена.

След известно затишие, Ддвата тима отново се разиграха в последните двадесет минути на сблъсъка. В 71' Левски отбеляза и четвърто попадение, а авторът на две асистенции до момента Гари Родригес увенча добрата си игра с гол. Холандецът разигра на двойно подаване с Ларсен Туре, преди безпроблемно да насочи топката в мрежата за 0:4.

Само две минути по-късно обаче „сините“ също допуснаха попадение. Домакините центрираха една топка в наказателното поле на столичани, а кълбото рикошира в тялото на Алехандро Перес, който си вкара автогол за 4:1.

Това обаче сякаш раздразни гостите, които бързо отговориха и на това предизвикателство. Само пет минути по-късно Антонио Вутов бе препънат от футболист на „шейховете“, а зад топката застана Гари Родригес. Холандецът бе точен и отбеляза втория си гол в двубоя за 1:5.

Крайното 1:6 оформи резервата Илиян Йорданов, който в последните минути засече центриране на Нуно Пинто и с глава отбеляза във вратата на Денчев

Левски:Илиев, Пл.Димов, Перес, Ст. Ангелов, Пинто, Б.Цонев, Старокин, Туре, Вутов, Родригес, Макриев

Нефтохимик:Денчев, Лефтеров, Ю.Иванов, Сечков, Патев, Цонков, К.Янев, Стамен Ангелов, Манев, Христов, Димитров