
Левски представи новото попълнение в тима Майкъл Тевия на пресконференция днес преди обяд, на която присъства и спортния директор на клуба Георги Иванов, пише сайтът на шампионите. Ганайският полузащитник подписа договор за 2,5 г. и получи фланелката с номер 6. Тевия е роден на 1 декември 1990 г., а през есента игра с екипа на Локомотив (Мездра).
Младият футболист бе кратък пред медиите. „Щастлив съм, че ще бъда футболист в такъв голям клуб, какъвто е Левски. Искам да дам 100 процента от себе си в изявите си на терена и да радвам многобройните привърженици на тима", каза Тевия.
„Има време до първия мач от пролетта, възможно е да привлечем още нови футболисти, а може Тевия да е и последния нов играч", каза от своя страна спортния директор Георги Иванов.
„Знаете, че селекцията в Левски е отворен процес, всичко е възможно. Тевия го привличаме за опорен халф, защото знаете, че имаме проблеми в тази зона след контузията на Гаджев. Но е възможно да играе и на друга позиция, може би като краен защитник, защото в момента там са ни големите проблеми. Смятам, че Тевия е подготвен, защото е тренирал с Локомотив (Мездра). Да не забравяме, че сме в процес на подготовка и има един месец до първия мач от първенството. Не вярвам Тевия да ни създава проблеми с характера си. Разговарял съм с Георги Бачев и от него знам, че е добро момче. Единствено трябва да промени начина си на мислене, защото разликата между Мездра и Левски е голяма. В същото време ние не сме пъдари или полицаи, за да следим футболистите. Те самите трябва да се грижат за своя режим", каза още Иванов.
Спортният директор на Левски очаква в близките дни Юсеф Рабех да осъществи трансфер в чуждестранен клуб. Иванов уточни, че не го интересуват резултатите в контролите, които тима ще изиграе в Кипър, най-важното е футболистите да бъдат подготвени за пролетния дял от първенството. Георги Иванов уточни, че Татяна Янчева продължава да работи като психолог в клуба.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ