Левски пречупи ЦСКА и продължава напред

Отборът на Левски спечели волейболното „Вечно дерби" с ЦСКА и се класира за 1/2-финалните плейофи на родния шампионат.

Днес „сините" постигнаха успех с 3:1 гейма над ЦСКА в своята зала „Сиконко" и се наредиха сред най-добрите четири отбора, затваряйки серията с 2:1 победи.

В предишните два мача двата тима си размениха по една победа, но днес Левски бе по-ефективен в решаващия трети двубой и се класира за 1/2-финалите.

Червените" спечелиха първия гейм с 25:21, но след това постепенно "сините" подобриха началния си удар и взеха инициативата, като надделяха в следващите три части на 22, 25 и 26.

Най-резултатен за Левски бе Симеон Александров с 23 точки, а капитанът Христо Цветанов добави 16.

За ЦСКА се отличи капитанът Ивайло Стефанов със 17 точки. Двубоят се игра пред погледа на националния селекционер Камило Плачи.

КВК Габрово също продължава напред след победа с 3:1 в третия мач от серията срещу Пирин Балканстрой. Габровци загубиха първия гейм с 22:25, но след това бяха безупречни и спечелиха на 11, 18 и 17.