Левски потъна в мъглата под Аязмото (ВИДЕО)

„Берое“ победи „Левски“ с 2:1 в двубой от ХХ кръг на Първа професионална лига. Срещата се игра при силна мъгла през всичките 90 минути, която възпрепятства видимостта на случващото се на терена, но въпреки това и двата отбора успяха да изиграят динамичен и двуостър мач. Резултатът бе открит от Мартин Камбуров в края на първото полувреме, а след почивката в рамките на едва 90 секунди двата отбора си размениха по попадение чрез Габриел Обертан и Александър Василев, който донесе и победата за старозагорци.

Преди изиграването на двубоя „Берое“ заемаше пето място в подреждането, докато гостите бяха трети. Във 2-ата минута Мартин Камбуров проби отдясно и направи опит за центриране по земя, но стражът на гостите улови.

Две минути след това след центриране от ъглов удар топката попадна в Матеус Леони, който стреля от далечна дистанция, но изстрелът бе париран.

В ответната атака Габриел Обертан нанесе плътен изстрел от средна дистанция, но Душан Перниш успя да избие.

В 13-ата минута Йерсон Кабрал стреля директно от пряк свободен удар, но след рикошет кълбото напусна пределите на терена в ъглов удар. Три минути по-късно центрирана в наказателното поле на „Берое“ топка бе засече с глава от Давид Яблонски, но той бе неточен. Секунди след това Йерсон Кабрал стреля от дистанция, но също не намери рамката на вратата.

В 27-ата минута Паулиньо комбинира със Станислав Костов, а той предостави топката на Йерсон Кабрал, който стреля, но бе крайно неточен.

Две минути след това при центриране на Давиде Мариани топката попадна в Паулиньо, който стреля в движение, но също бе неточен.

В 31-ата минута добра комбинация между Алфредо Мартинс и Милен Желев завърши с подаване към Мартин Камбуров, който стреля без подготовка, а Мартин Полачек изби с върха на пръстите си.

Шест минути след това Паулиньо проби отляво и намери Станислав Костов в наказателното поле, но нападателят на „Левски“ не успя да нанесе директен изстрел към вратата и топката се озова в ръцете на Душан Перниш.

В 39-ата минута Мартин Камбуров открадна топката от отбраната на „Левски“, веднага намери в близост намиращия се Борислав Цонев, като същевременно се освободи от опеката на отбраната на гостите, за да се озове очи в очи срещу Мартин Полачек и получавайки кълбото обратно от Цонев, залъга стража на гостите и отбеляза за 1:0 със своя 216-и гол в елита на България.

В 48-ата минута Йерсон Кабрал отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, но Душан Перниш успя да улови.

След точно час игра Станислав Коствов стреля плътно от дъгата на наказателното поле, но Душан Перниш улови сигурно.

Две минути по-късно бърза контраатака от страна на „Берое“ премина през Мартин Камбуров и Алфредо Мартинс, но опитът на последния да намери Мартин Райнов в наказателното поле бе засуетен, след като стражът Полачек улови.

В 65-ата минута Давиде Мариани пробва изстрел, но бе крайно неточен.

Пет минути по-късно Милош Цветкович намери влезлия на почивката Серджиу Буш в наказателното поле, но последвалото засичане от негова страна бе отразено от Душан Перниш.

В 76-ата минута Йерсон Кабрал проби отдясно и намери Станислав Костов в пеналта, но при опита си да овладее топката, нападателят игра неволно с ръка и главният арбитър отсъди нарушение в полза на „Берое“.

В 77-ата минута Габриел Обертан получи топката пред наказателното поле на „Берое“, напредна няколко метра и с плътен изстрел от 22 метра успя да върне равенството – 1:1.

Едва 90 секунди по-късно Румен Бриджидо центрира в малкото наказателно поле на гостите, където Александър Василев засече топката със слабините си, като успя да я изпрати между краката на стража Полачек, а топката се озова зад голлинията, за да бъде възстановена преднината за „Берое“ – 2:1.

В 85-ата минута Борислав Цонев получи топката в наказателното поле на гостите и стреля по земя, но Мартин Полачек улови.

В последната минута на редовното време Мартин Камбуров нахлу отдясно в наказателното поле и опита пас по земя, но вратарят на гостите се намеси и предотврати опасност.

В добавеното време Хали Тиам засече с глава центрирана от Габриел Обертан топка, но бе неточен.