Левски подчини Локомотив на "Лаута"

Левски записа втори пореден успех над пловдивски съперник, след като тази вечер на „Лаута” 26-кратните стигнаха до комфортно 2:0 над Локомотив (Пловдив) в мач от 3-ия кръг на втората седмѝца на А група.

Головете за гостите паднаха през второто полувреме, като завърналият се в стартовия състав Валери Божинов откри в 61’, а в 72’ Владимир Гаджев завърши хубава атака в синьо за 2:0. „Сините” имаха добри възможности през първото полувреме, но Божинов и Цонев изпуснаха.

„Смърфовете” пък не записаха силен двубой, като дори завършиха двубоя с 10 човека, след червен картон на резервата Тижани Белаид, който влезе грубо в краката на Даниел Димов и беше изгонен от терена 15 минути преди края.

В края на срещата осветлението на „Лаута” изгасна, но след кратко прекъсване прожекторите отново светнаха. В добавените 6 минути те отново угаснаха, но Таско Тасков позволи изиграването на последните 3 минути.

4075793

Това е и втора поредна победа за Левски в първенството под ръководството на Елин Топузаков, като тимът още не е допуснал гол под негово ръководство. Благодарение на успеха „сините” вече имат 50 точки и изостават само на 5 от третия ЦСКА. Локомотив (Пловдив) пък остава на 7-о място с 45 точки.

Топчо за втора поредна среща заложи на младите Цонев и Мисяк в стартовия си състав, като голяма част от доскорошните титуляри като Рамос и Мюлдер дори не бяха в групата за мача. Божинов пък се завърна в стартовия състав. За Локомотив на пейката остана Тижани Белаид за сметка на Спас Делев.

След скучни първи минути, наситени с дълги и неточни подавания, Здравко Лазаров опита късмета си от пряк свободен удар в 7', но Блажевич успя да улови топката.

4075791

Левски отговори минута по-късно с брилянтен извеждащ пас към Божинов, който обаче от 5 метра стреля в аут - уникален пропуск за бившия национал. В 12' и "смърфовете" имаха добра възможност, но Лазаров беше изпреварен от Блажевич, предотвратявайки опасна атака на домакините.

Около 20' имаше раздвижване пред двете врати, като първо Валери Божинов отново се озова сам в наказателното поле, но стреля в аут. В ответната атака по подобен начин и Спас Делев пропиля най-доброто положение за Локомотив в началните минути на мача.

След сравнително силното начало на двубоя двата отбора заложиха на дълги подавания и атаките им умираха в зародиш. Левски се опита да свали топката на земята, но "сините" нямаха ясна идея как да преодолеят силния дефанзивен тим на Александър Станков.

4075794

В 36' се стигна до куриозна ситуация, след като Георгиев не успя да изчисти центриране и Господинов изби топката буквално от главата на Божинов. Вратарят се сблъска с Йордан Тодоров, но и двамата се разминаха без контузии. Няколко минути по-късно пред Цонев се откри уникална ситуация, след като той остана непокрит на 10 метра от вратата, но стреля неточно в аут.

В началото на второто полувреме "смърфовете" натиснаха съперника, но продължиха да залагат на високи центрирания в наказателното поле, където Блажевич беше пълен господар.

В 56' се стигна до най-опасното положение в полза на домакините, след като Камбуров получи в наказателното поле и с тяло преодоля и Чмовш, и Белаид. Ударът му обаче мина над вратата на "сините".

5 минути по-късно обаче домакините вече изоставаха в резултата. Току-що влезлият Стивън Петков беше оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава. Топката срещна напречната греда, но защитниците на Локомотив не се ориентираха, оставяйки Божинов сам срещу вратата - 0:1 за столичани и втори гол за Бож с фланелката на Левски.

4075797

Малко по-късно Спас Делев можеше да изравни резултата, след като изпревари защитата на Левски и засече центриране, но Блажевич се намеси страхотно и спаси. Делев имаше претенции, че топката е преминала голлинията, но повторенията показаха, че вратарят се е намесил навреме.

"Железничарите" продължиха да натискат и на два пъти Блажевич трябваше да спасява. При едно центриране на Лазараов той увисна, но Белаид успя да избие. Точно когато се очакваше Локомотив да натисне обаче, в 71' Гаджев и резервата Макриев осъществиха брилянтно двойно подаване, а халфът, останал сам срещу Господинов, не сбърка - 0:2 за "сините".

Резултатът можеше да набъбне до 3:0 само две минути по-късно, след като Мисяк игра на двойно подаване с Макриев и успя да прехвърли Господинов, но горната греда спаси домакините. В 75' пък Белаид се отчете с много грубо влизане в краката на Димов и Таско Тасков показа червен картон на нападателя.

В заключителните минути на два пъти осветлението изгасна, но Таско Тасков позволи доиграването на двубоя. Пред двете врати пък не се получиха интересни положения и двубоят приключи при 2:0 за Левски.