Левски победи с 1:0 Металург (Донецк) в Анталия

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Левски победи с 1:0 Металург (Донецк) в първата си контрола в Анталия. Старши треньорът на Левски Емил Велев започна с интересна постройка в защита, като в центъра на отбраната титуляри започнаха Милиев и Бистрон. Жоазиньо заигра ляв бек, а Балтанов десен.

През първата част двата отбора бяха равностойни. Първите 15 минути нямаше опасни положения пред двете врати. В 24-ата минута Тиберканин бе фаулиран границата на наказателното поле, Мирослав Иванов изпълни силно прекия свободен удар, но топката мина встрани от вратата на Дишленкович.

В 43-ата минута Тиберканин проби от ляво в полето на Металург, подаде на Тасевски, който бе в наказателното поле, но защитник на украинците изби топката. През второто полувреме в игра за Металург се появи бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров. В 65-та минута Владимир Гаджев влезе грубо в краката Велизар и получи втори жълт картон и бе заменен от Недялков.

В игра за Левски се появиха Виктор Генев, Жеан Карлош, Иван Цачев и Георги Христов, който замени Георги Иванов.

10 минути преди края на мача дойде и най-красивото изпълнение в мача след като Георги Христов и Жоазиньо направиха двойно подава и последния изскочи сам срещу вратаря и реализира единственото попадение в мача.

Така Левски продължава да е без загуба в контролите. Следващата проверка на „сините" е утре срещу тима на Терек (Грозни).

Левски - Металург (Донецк) 1:0

1:0 Жоазиньо 81

Левски: Петков, Балтанов (46-Генев), Бистрон (85-Минев), Милиев, Жоазиньо, Гаджев (69-Недялков), М. Иванов, Тасевски (56-Жеан Карлос), Зе Соареш, Тиберканин (62-Цачев), Г.Иванов (74-Христов)

Металург: Дишленкович, Марио Сержио, Чечер, Билозор, Боавентура, Макридис, Рикардо Рибейро Фернандеш, Коритко, Кингсли, Ситник (46-Велизар Димитров), Лазич

Жълти картони: Милиев, Гаджев, Г.Иванов, Недялков (Левски); Лазич (Металург)

Червен картон: Гаджев (69)