Левски победи Цървена звезда с 2:0

снимка: SPORTA.BG

Левски постигна авторитетна победа над сръбския гранд Цървена звезда. „Сините" се наложиха с 2:0 в приятелска среща, играна на на терена на „Алфа спорт център" край Ларнака.

 

Треньорът на Левски Емил Велев даде шанс за изява на почти всичките си футболисти, като през двете полувремена „сините" излязоха с два различни състава. През първата част за „сините" започнаха Ц. Димитров, Миланов, Бистрон, Генев, Вагнер, Сърмов, Гаджев, Тасевски, Н. Димитров, Тиберканин и Георги Иванов. Дебют със синята фланелка направиха защитникът Йордан Милиев и Фелипе да Коща, които влязоха като смени през второто полувреме.

 

Срещата започна равностойно с положения и пред двете врати. Първи възможност за откриване на резултата имаха сърбите. В 18-та минута Милиаш се опита да прехвърли Цветан Димитров, но младият страж на Левски изби.

 

Левски откри резултата в 21-та минута на срещата, когато Тиберканин центрира отдясно и Дарко Тасевски засече топката за 1:0.

 

До края на полувремето Левски се опита да упражни натиск, но в крайна сметка резултатът се запази и двата отбора се оттеглиха на почивка при минимална преднина за „сините".

 

През второто полувреме Велев започна със следните футболисти: Божидар Митрев, Балтанов, Милиев, Бистрон, Генев, Мирослав Иванов, Мариян Огнянов, Георги Христов, Жеан Карлос, Жоазиньо и Зе Соарес.

 

Отборът на Цървена Звезда започна по-активно втората част, но футболистите на Левски успяха да неутрализират натиска им в в 64-та минута Георги Христов удвои резултата. Нападателят засече топката във вратата на Звезда след центриране на Миро Иванов.

 

До края на мача и пред двете врати имаше положения за гол, но в крайна сметка резултатът се запази и „сините" записаха авторитетна победа с 2:0 над именития си съперник.