Левски пак напердаши Хасково (ВИДЕО)

снимка: levski.bg

Отборът на Левски разгроми като гост тима на Хасково с 5:0 в последна среща от 28-мия кръг на втората шестица в родната А група.

"Сините" доминираха през целия двубой и заслужено стигнаха до трите точки, като те вече са с актив от 47, а хасковлии остават в зоната на изпадащите с 15.

Среащата започна с голям брой грешки в средата на терена и логично нито единият от двата тима не успяваше да организира добра атака. В 8-та минута дойде първото по-добро положение. То бе за тима на Левски, като Сашо Александроб проби добре от дясно, подаде към Антонио Аниете, който загуби баланс и падна, но успя да подаде на Мигел Бедоя, който от около 10 метра стреля, но топката излезе в корнер, след като срещна тялото на защитник в червено. След изпълнението на ъгловия удар играчите на Стойчо Стоев не успяха да организират нищо интересно.

Минута след това и отборът на Хасково опита да създаде нещо интересно пред Пламен Илиев, но Орхан Акташ бе пресечен от Емил Нину и топката бе изпратена далеч от вратата.

В 19-тата минута Мигел Бедоя откри резултата, след майсторско центриране на Луис Педро, който преди това проби чудесно от дясно, освобождавайки се от Акташ.

Две минути по-късно самият Педро можеше да покачи на 2:0 при контра на Левски, но ударът му бе твърде слаб, за да затрудни Николай Банков.

Последваха силни 10 минути за "сините", като те прекарваха голяма част от времето в половината на противника си. Две добри възможности имаше за столични тим, но Бедоя и Божидар Краев неможаха да се възползват от създадените положения.

До края на полувремето футболистите на Стойчо Стоев успяха да създадат няколко добри положения, но липсата на късмет и самоутвержената игра в защита на хасковлии им попречи да поведат с повече от един гол.

Второто полувреме започна по-добре за домакините и те като почудо не изравниха в 50-тата минута, след като Гргиро Долапчиев, който се появи на почивката, получи добро центриране на границата на наказателното поле.

Само три минути по-късно Божидар Краев се възползва от грешка в наказателното поле на Хасково след изпълнение на корнер и с глава удвои преднината на тима си.

В 60-тата минута Аниете направи резултата 3:0, след като изпълни прецизно пряксвободен удар, отсъден за нарушение срещу Луис Педро.

В 66-тата минута столичния тим отбеляза и четвърто попадение. Бедоя получи топката на около 10 метра от наказателното поле, той направи добро залъгващо движение, след което стреля в десния ъгъл и не остави никакъв шанс на Банков - 4:0.

До 80-тата минута Левски владееше значително повече топката, но "сините" не даваха признаци, че търсят пети гол, а по-скоро, че ще доиграят срещата, без да хвърлят много сили.

Антонио Аниете подхвана добра атака за тима си в 89-тата минута, опита да изведе Мики Орачев, там защитник в червено опита да изчисти, но кълбото отново се озова в Орачев, който се озова фронтално срещу вратата и веднага стреля, за да вкара пето попадение във вратата на Хасково.

Стамен Белчев ще нареди футболистите си в схема 4-2-3-1, като на вратата ще е Николай Банков, пред него в защита ще действат Орхан Акташ, Бейсим Бейсим, Тихомир Трифонов и Иван Скерлев. Пред тях са опорните халфове Георги Коруджиев и Мартин Райнов, а Станислав Маламов, Деян Лозев и Владислав Узунов ще помагат на единствения нападател Димитър Алексиев.

Стойчо Стоев ще заложи на Пламен Илиев между гредите, Мики Орачев, Емил Нину, Борислав Стойчев и Сашо Алексанров в защита. Стефан Велев ще помага на отбраната, а Валери Домовчийски ще води атаката на клуба. Нападателят ще бъде подкрепян от Луис Педро, Мигел Бедоя, Антонио Аниете и Божидар Краев.