Левски отвя Вихрен в дебюта на Стойчо Стоев

Отборът на Левски започна повече от убедително 2015-та година след като разгроми тимът на Вихрен (Сандански) с 8:0. Това бе първа контрола за столичани, а също и дебют на старши треньора Стойчо Стоев.

Старши треньорът на домакините Стойко Найденов започна мача с Пангев, Велев, Тренков, Георгиев, Панчев, Ставатов, Николов, Пехливанов, Кастанов, Ласков, Атанасов

В дебютния си мач начело на Левски Стойчо Стоев започна с Йоргачевич на вратата и пред него Александров, Нину, Белаид, Орачев, Прохазка, Бедоя, Аниете, Педро, Краев, Домовчийски.

Мачът започна очаквано с натиск на Левски и още във втората минута Божидар Краев имаше възможност да обстрелва вратата на Вихрен, но топката отиде право в ръцете на Пангев.

Три минути по-късно „сините“ отново изпуснаха, като този път Домовчийски стреля в страни то вратата на домакините.

Все пак играчите на Стойчо Стоев взеха своето и в седмата минута поведоха след гол именно на Домовчийски след добро центриране на Бедоя от ъглов удар.

До 10-тата минута столичния тим водеше вече с 2:0 след втори гол на Домо. Орачев центрира от ляво, а нападателят засече топката с глава и удвои преднината на тима си.

Натискът на Левски продължи и след куп пропуски Краев проби добре отляво и центрира точно към Луис Педро, който с глава прави резултата класически.

Двамата треньори се бяха разбрали да играят полувремената по 40 минути и след края на първата част Левски водеше с 3:0.

На почивката Стойчо Стоев замени голяма част от играчите си и на терена се появиха Илиев, Ташев, Стойчев, Димов, Велев, близнаците Борислав и Ради Цоневи, Димитров.

Втората част започна отново с натиска на сините и резултатът не закъсня. В 52-рата минута Прохазка изведе чудесно Илия Димитров, който не сбърка от създалата се пред него ситуация – 4:0.

Само три минути по-късно сините играчи отново ликуваха и Прохазка записа името си сред голмайсторите след силен удар от границата на вратарското поле.

След точно час игра „сините“ отбелязаха шестия си пореден гол. Добра комбинация между близнаците Борислав и Ради Цоневи доведе до гол на последния.

5 минути преди края на двубоя „синият“ нападател Валери Домовчийски оформи своя хеттрик след перфектен пас на Ради Цонев и с плътен удар под напречната греда направи резултата разгромен – 7:0.

В последната минута на мача „сините“ довършиха противника си с осми гол. Той бе дело на Бедоя, който отбеляза след хубава асистенция отново на Ради Цонев.