Левски отстъпи на кандидат за елита в Русия

снимка: levski.bg

Левски загуби първата си контрола от втория подготвителен лагер в Кипър. „Сините“ отстъпиха с 1:2 от втородивизионния руски Мордовия.

Наставникът на 26-кратните шампиони Антони Здравков заложи на Пламен Илиев на вратата, Даниел Димов, Дъстли Мюлдер, Павел Чмовш и Орлин Старокин в защита Владимир Гаджев с капитанската лента, Радослав Цонев, Мирослав Иванов, Ларсен Туре, Владислав Мисяк, а атката бе водена от Димитър Макриев.

През втората част шанс за изява получиха още Стивън Петков, Станислав Ангелов, Антон Огнянов, Борислав Цонев, Горан Блажевич, Илия Димитров, Кевин Брю, Деян Иванов, Мики Орачев и Пламен Димов. Единственият, който записа пълни 90 минути на терена бе завърналият се тази зима на „Герена“ Радослав Цонев.

В мача участие не взеха две от новите попълнения – бранителите Пламен Крумов, който днес подписа със „сините“ и Аймен Белаид. Валери Божинов още не е парафирал с клуба, но е с новите си съотборници в Кипър. Той също не игра срещу днещния съперник на Левски.

Мордовия, който е лидер във второто ниво на руския футбол започнаха срещата много добре и с голове между 25-а и 38-а минута взеха комфортен аванс. Димитър Макриев пък пропусна дузпа за „сините“ в 28-а минута.

През втората част Левски се активизира и натисна сериозно противника, но успя да стигне до гол едва в заключителните минути, когато Станислав Ангелов бе точен от дузпа.

Така Левски записа първа загуба в контролите тази зима. По време на лагера в Созопол левскарите надвиха Черноморец с 5:3. Те трябваше да играят и срещу местния Созопол, но лошото време провали тази проверка.

Руснаците започнаха двубоя много по-добре и още в осмата минута можеха да открият резултата, но техен футболист с глава стреля над вратата на Пламен Илиев. Три минути-по-късно стражът на Левски успя да се намеси и да избие в корнер втори опасен удар.

Първата по-сериозна възможност пред „сините“ се откри в 19-а минута, когато Владимир Гаджев центрира от фаул и Макриев отправи удар с глава, но вратарят на Мордовия успя да се справи със ситуацията.

В 25-а минута руският тим откри резултата чрез Нахушев, който бе най-съобразителен при едно центриране и прати топката в далечния ъгъл на Илиев.

Левскарите можеха бързо да изравнят, след като в 28-а минута получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Макриев. Самият той застана зад топката, но изпълнението му бе несериозно и стражът на руския отбор улови топката.

Последваха няколко силни минути за Левски, които пропуснаха положения чрез Владо Гаджев и новото попълнение Павел Чмовш. Така дойде 38-а минута, в която Мордовия удвои резултата. Попадението отново стана от статично положение, а „синята“ отбрана допусна непростима грешка, оставяйки Луценко непокрит и той реализира за 2:0.

Три минути по-късно напрежението на терена ескалира и Ларсен Туре бе изгонен за удар срещу съперник. Последва разправия, резултатът от която беше червен картон и за Максим Тернтьев от състава на Мордовия. По предварителна уговорка двамата изгонени бяха заменени от други футболисти. На мястото на Туре влезе новото попълнение Антон Огнянов.

В началото на второто полувреме Тони Здравков направи две смени, пускайки в игра Борислав Цонев на мястото на Владислав Мисяк и Горан Блажевич и Пламен Илиев. Левски се активизира, но не създаде кой знае какви положения.

След 60-а минута Здравков подмени целия си тим, като единствения, който остана в игра до края на мача бе Радослав Цонев.

В 76-а минута футболистите на Левски пробваха заучено положение при един фаул в тяхна полза, но Антон Огнянов не бе точен в завършващия удар. Две минути по-късно Станислав Ангелов изведе Боби Цонев на добра позиция, но юношата на „сините“ стреля над вратата.

Левски все пак вкара попадение в 87-а минута. Точен от дузпа бе Станислав Ангелов, с което оформи крайното 1:2.

Слеващият мач на „сините“ е на 6 февруари срещу чешкия Теплице. Двубоят стартира в 15 часа.

Съставът на Левски:Пламен Илиев, Даниел Димов, Дъстли Мюлдер, Павел Чмовш, Орлин Старокин, Владимир Гаджев (к), Радослав Цонев, Мирослав Иванов, Ларсен Туре, Владислав Мисяк, Димитър Макриев.

Резерви:Стивън Петков,Александър Любенов, Станислав Ангелов, Антон Огнянов, Борислав Цонев, Горан Блажевич, Илия Димитров, Кевин Брю, Деян Иванов, Мики Орачев, Пламен Димов.