Левски отново взе българското дерби в Балканската лига

Левски опорочи празника на Рилски спортист по случай честването на годишнината от спечелването на Балканската лига.

„Сините" тотално надиграха домакините от Самоков и победиха със 74:69, като през цялото времетраене на срещата не допуснаха обрат и не позволиха на Рилецо да изравни резултата.

Така Левски остава единственият отбор без загуба и продължава да е лидер в топ 6 на Балканската лига, като за втори път печели българското дерби с Рилецо в турнира.

И двата отбора са класирани за финалната четворка и ще се срещнат на полуфинал в нея. В последния кръг от топ 6 „сините" гостуват в Черна гора на Теодо, а самоковци ще пътуват до Израел за мач с Галил Гилбоа.

Загубата е втора поредна за Рилски спортист след поражението от младежките национали на България миналата седмица.

Марко Маринович отново направи страхотен мач с екипа на Левски и записа 21 точки, като неговият сънародник Младен Пантич се отчете с 16.

Тери Смит бе най-резултатен за тима от Самоков с 19 пункта, докато Бранко Миркович и Тони Гуджино добавиха по 11.

Левски натрупа солиден аванс в резултата след първата четвърт и поведе с 25:15, като до почивката Рилецо намали пасива си на 1 - 34:33. Последваха нови силни 10 минути за играчите на Константин Папазов, които спечелиха 3-ата четвърт с 25:11, като последната част завърши при резултат 25:15 за Рилецо, но в крайна сметка преднината на „сините" се оказа решаваща.

„По-класният отбор сме, но отборът на Рилски спортист има страхотен дух и го показа, като намали изоставането си от 16 точки само 6 минути преди края. Отпускането в края можеше да ни изиграе лоша шега, но не се получи.

Убеден съм, че ние и Рилски спортист оставихме хитрините за петък, когато ще бъде много по-важният мач", коментира наставникът на Левски Константин Папазов.

„Недопустимо е два пъти да ни хващат борба след фаул. Накрая имахме шанс да спечелим, но ако трябва да съм честен, заслужено загубихме", заяви треньорът на Рилецо Росен Барчовски.