Левски не убеди в контрола срещу Монтана

снимка: levski.bg

Левски не успя да стигне до успех срещу Монтана във втората си контрола по време на лагера в Правец, след като „сините“ записаха равен 1:1 срещу представителя от Б група.

Стефан Велев беше основно действащо лице в мача, след като „асистира“ в 34' за гола на Лазаров в полза на Монтана, но през втората част в 59' отбеляза красив гол, фиксирайки крайния резултат след асистенция на новото попълнение Радослав Димитров.

Именно той беше един от най-добрите играчи на терена, като постоянно тормозеше защитата на Монтана, като заедно с Мисяк и Радослав Цонев бяха най-креативните футболисти в син екип на терена.

Проверката на вековния тим мина без треньора Хосе Мурсия, който отпътува за Испания заради неотложни семейни ангажименти. Той се прибира в неделя.

През първата част Левски действаше основно на къси пасове в центъра на терена, като целта беше да бъдат изведени Домовчийски и Божинов на добри позиции. Това проработи на няколко пъти, но вратарят Христо Иванов се намеси успешно при удари на „сините“ нападатели.

В 34' пък Монтана получи неочакван подарък, след като Стефан Велев, който почна титуляр за пръв път от повече от половин година, сбърка фатално в средата на терена и подари топката на Лазаров, който сам срещу Пламен Илиев успя да се разпише.

С този гол се изчерпаха и положенията през първата част, а Монтана можеше да отбележи в самото начало на второто полувреме, но удар на Георгиев с глава мина на сантиметри от страничния стълб на Илиев.

Оттам нататък Левски доминираше изцяло в срещата, като на два пъти резервата Ивайло Василев спасяваше удари на „сините“, но в 59' защитата на Монтана капитулира. Димитров проби по дясното крило и центрира отлично към Велев, който с хубав удар се реваншира за грешката си по-рано и изравни.

До края на мача обаче 26-кратните шампиони не успяха да стигнат до победата и се задоволиха само с равен срещу непретенциозния съперник.

Състав на Левски: Пламен Илиев (78 Любенов), Мики Орачев (69 Ташев), Пламен Димов, Борислав Стойчев, Радослав Димитров, Стефан Велев, Роман Прохазка (47 Балтанов), Владислав Мисяк, Радослав Цонев (66 Божидар Краев), Валери Божинов (85 Илия Димитров), Валери Домовчийски