Левски не се даде на ЦСКА при дублите

снимка: levski.bg

След като за пети пореден път разочарова феновете си във Вечното дерби срещу ЦСКА в шампионатен мач, Левски успя да стигне поне до равенство 1:1 с „червените“ в първото издание на сблъсъка при дублиращите отбори (под 21 години).

„Армейците“ поведоха в резултата в 20-ата минута с попадение на юношата Петър Витанов, но шест минути преди края Никола Георгиев възстанови равенството след подаване на новото попълнение на „сините“ Радослав Димитров.

Вратарят на дубъла на Левски Александър Любенов е с основен принос за спечелената точка, тъй като при резултат 1:0 за ЦСКА той спаси поне три отлични положения, в които „червените“ можеха да увеличат преднината си.

В съставите и на двата тима освен най-перспективните юноши, фигурираха имената на футболисти, които феновете очакват да гледат и в мачовете на представителните състави. За Левски освен привлечения от Славия национал Радослав Димитров играха и Мики Орачев, Радослав Цонев, Владислав Мисяк и Лъчезар Балтанов.

В състава на ЦСКА дебют направиха новите попълнения Сендрино Мисиджан и Марин Оршулич, като останалите футболисти бяха изцяло от „червената“ школа. В 20-ата минута рикошет в защитата на „сините“ позволи на Витанов да овладее топката на границата на наказателното поле и да преодолее стража Любенов за 1:0.

Радой Божилов на два пъти и Пол Александров пропуснаха да увеличат аванса на ЦСКА, за да се стигне до 84-ата минута, когато след пробив и подаване на Радослав Димитров резервата Георгиев изравни с изстрел от десетина метра.