Левски най-накрая разбра какво е победа в подготовката

Левски най-накрая записа успех по време на подготвителния си лагер в Правец, след като възпитаниците на Хосеп Мурсия стигнаха до категоричното 3:0 над новия член на А група Марек.

"Сините" най-накрая се отпушиха, след като до момента бяха вкарали 2 или повече гола само срещу младежкия тим на клуба. С голяма заслуга за това се оказа Валери Божинов, който вкара 2 гола.

Всичко беше решено до 8', когато резултатът набъбна до 2:0. В 6' Крумов центрира от корнер, а след лошо изчистване топката отново беше насочена към защитника. Той качи коженото кълбо на главата на Стойчев и резултатът беше открит.

Само две минути по-късно Домовчийски отне в половината на Марек и изведе Божинов сам срещу вратаря, а класата на нападателя си каза думата и резултатът набъбна до 2:0. В края на полувремето пък Домо се спречка с Николай Николов, а двамата бяха изгонени от игра.

През второто полувреме на терена се появи новото попълнение на "сините" Бедоя, който се отчете с няколко добри подавания, но все пак се забеляза, че е изостанал с физическата си подготовка.

Иначе единственият гол падна в 75' от дузпа. "Сините" получиха право да бият 11-метров наказателен удар заради игра с ръка на играч на Марек, а Божинов вкара втория си гол за крайното 3:0. Резултатът можеше и да е по-убедителен, но в края Мисяк изпусна удобно положение.

Състав на Левски: Кунчев, В. Минев, Стойчев, Димов, Крумов, Велев, Прохазка, Балтанов, Краев, Божинов, Домовчийски (Орачев, Белаид, Димитров, Бедоя, Огнянов, Цонев, Мисяк)