Левски направи равен със Заря в Анталия

снимка: levski.bg

Левски записа равенство срещу предпоследния в украинското първенство Заря (Луганск), след като двата отбора завършиха 1:1 в турския курорт Анталия.

За „сините" контролата бе първа от последния им зимен лагер, като те ще останат на турска земя до 15-ти февруари и ще изиграят още два приятелски мача. Следващите съперници на възпитаниците на Николай Костов ще бъдат Краснодар на 8-ми февруари и БАТЕ Борисов на 11-ти.

В 60-ата минута след грешка в защита на дошлия на проби Мохамед Али Лъки Идахор даде преднина на украинците. Още при втората си добра атака след инкасираното попадение обаче Левски успя да изравни чрез Иван Цветков четвърт час преди края.

Николай Костов заложи на състав, който може би ще се окаже титулярен през пролетния полусезон във Виктория футболно първенство, защото треньорът направи промените си чак в последните 20-30 минути, като изключим дошлия на проби Мохамед Али.

На вратата на Левски застана Пламен Илиев, който в 77-ата минута отстъпи мястото си на Димитър Илиев, направил дебют със синята фланелка. Пред него в защита оперираха Дъстли Мюлдер, Сержиньо Грийн, Иво Иванов и Нуно Пинто.

В халфовата линия дигирентската палка бе за капитана Христо Йовов, който остана на терена до 62-ата минута, когато вместо него се включи младият талант Антонио Вутов. Владимир Гаджев и Дарко Тасевски отново бяха активни в средата на терена, а Тони Калво и Даниел Младенов се движеха по фланговете.

Изнесен напред единствено бе Иван Цветков, който в 83-ата минута бе заменен от Борислав Цонев. Дошлият на проби тунизиец Мохамед Али влезе в игра в началото на второто полувреме за сметка на Иво Иванов.

През първото полувреме „сините" осъществиха две добри атаки и можеха да съжаляват, че не разпечатаха вратата на стража на украинците Козченко. И в двата случая Калво се озоваваше на стрелкова позиция след добри прояви на Тасевски, но юношата на Барселона се провали в опита си да се разпише.

В 60-ата минута Али направи грешка в защита (която не беше първа за него, откакто влезе на терена) и позволи на Идахор отблизо да разстреля Илиев, за да изведе Заря напред - 1:0.

В 70-ата минута центриране от лявото крило на Нуно Пинто бе засечено от Вутов, но неопитният полузащитник не можа да нацели вратата.

В 76-ата минута Грийн намери отлично Цветков и бившият нападател на Пирин по земя не остави шансове на Козаченко, с което изравни резултата - 1:1.

Като цяло и през второто полувреме Левски имаше по-идейните атаки, но не успя да осъществи акциите си достатъчно, че да се възползва от тях. Новият човек в „синия" лагер Али пък не впечатли особено с изявите си с екипа на 26-кратните шампиони на България.