Левски направи равен с Рубин в контролата в Анталия

Левски изигра силен мач и особено през първото полувреме създаде доста положения пред вратата на руския гранд Рубин в контролата на лагера в Анталия. В крайна сметка приятелската среща завърши наравно 1:1, след като Тони Калво изведе „сините" напред в 41-ата минута, а 8 след почивката Уридия изравни.

Треньорът Николай Костов даде шанс на повече играчи да запишат игрови минути, включително и на дошлия вчера бразилски дефанзивен халф Галярдо, който се появи през второто полувреме.

Като цяло единайсеторката от първата част се представи по-солидно на терена и резултатът на почивката можеше да е по-изразителен. Двата тима си размениха по една греда след паузата, като Еременко изпусна да вкара за 1:2 на празна врата след груба грешка на Йордан Милиев.

Утре към групата на Левски в Анталия се очаква да се присъедини привлечения нападател на Сантош Зезиньо.

През първото полувреме „сините" владееха инициативата и заслужено поведоха в резултата, като още от началото създадоха няколко изгодни положения за гол. В 8-ата минута Даниел Младенов бе длъжен да отбележи, останал очи в очи с вратаря на руския клуб Арлаускис, но ударът бе избит в корнер.

В 12-ата минута Йовов тества стража на Рубин, но стреля право в ръцете му от фаул, а в 17-ата Тони Калво след добър пробив центрира в пеналтерията и избитата топка стигна до Гаджев. Вместо да стреля обаче, той подаде към Иван Цветков, чийто изстрел излезе в аут.

В 35-ата минута Рубин също стигна до отлична ситуация за гол, като Бучеров отправи нелош удар към Пламен Илиев, но българският страж демонстрира рефлекс и отклони топката с крак.

Все пак, в 41-ата минута Калво простреля Арлаускис с прекрасен шут от около 20 метра и изведе Левски напред в резултата.

След почивката и двамата треньори направиха доста смени, като за „сините" Орлин Старокин, който си партнираше със Сержиньо Грийн в центъра на защитата, отстъпи мястото си на Йордан Милиев.

Симеон Райков, Радослав Цонев, дошлият на проби отвчера Галярдо и Божидар Митрев влязоха вместо Калво, Тасевски, Цветков и Илиев.

„Сините" отстъпиха инициативата на Рубин и за съжаление твърде бързо след почивката резултатът беше изравнен - в 53-ата минута Уридия се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на българския отбор и не остави шансове на Митрев - 1:1.

Секунди по-късно Милиев можеше да стане причина за пълен обрат, след като негова грешка позволи на Еременко да излезе очи в очи със стража на Левски. Въпреки че преодоля Митрев, нападателят на Рубин стреля в гредата на опразнената врата.

Йовов в 60-ата минута нацели страничния стълб от пряк свободен удар и с това приключиха интересните ситуации пред двамата вратари, тъй като до края на редовното време темпото спадна и не се стигна до повече голове.