Левски надигра Литекс и при дублиращите

снимка: levski.bg

Дублиращата формация на Левски победи с 3:0 Литекс в 22-ия кръг на шампионата на дублиращите отбори и по този начин запази първата си позиция в класирането, съобщава сайтът на "сините".

 

Домакините успяха да наложат пълен контрол над събитията на терена и затрудниха максимално съперника си с агресивна игра и атакуващ футбол. Гостите достигнаха до единственото си опасно положение пред вратата на Левски в 75-та минута, когато Георги Ангелов бе принуден да изчисти топката с глава от голлинията.

 

Резултатът откри Боян Табаков в 15-та минута с плътен диагонален удар. Две минути след началото на втората част Георги Чакъров засече с шпагат остро центриране на Иван Цачев от дясно и покачи на 2:0. Крайният резултат оформи появилият се като резерва Борислав Балджийски в 59-та минута след мощен удар с левия крак.

 

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 3:0

1:0 Табаков (15); 2:0 Чакъров (47); 3:0 Балджийски (59);

 

Левски: Митрев, С. Иванов, Г. Ангелов, Ем. Колев, Д. Димитров, Г. Недялков, Л. Манчев (66 - Зайков), Г. Чакъров (82 - П. Петков), Ив. Цачев, Б. Табаков (75 - Хр. Костов), Н. Димитров (46 - Балджийски).