Левски надигра ЦСКА и триумфира с титлата

Левски спечели титлата на България в женското волейблно първенство.

В третия решителен мач от серията, игран пред повече от 400 зрители в зала "Христо Ботев", "сините" победиха големия си съперник ЦСКА-Демакс с 3:1 (25:18, 25:12, 22:25, 25:5).

В предишните четири години "червените" неизменно печелеха златните медали, но сега Левски успя да детронира противника си и да направи златен дубъл. По-рано през сезона "сините" спечелиха и купата на България.

В първите два гейма Левски имаше превъзходство и поведе в резултата след 25:18 и 25:12 в своя полза.

"Червените" успяха да се задържат в мача след 25:22 в своя полза в третата част, но след това не успяха да доведат срещата до решителен тайбрек.

Левски диктуваше изцяло събитията на полето и позволи на своя съперник да спечели едва пет точки.

Най-много точки в мача, по 19 реализираха Нася Димитрова и Гергана Петрова от Левски, както и звездата на "червените" Гергана Димитрова. Това е рекордна 28-а шампионска титла при жените в историята на "сините".