Левски надделя във Вечното дерби при юношите

снимка: levski.bg

Левски победи гостуващия ЦСКА с 2:1 в дербито от 20-ия кръг на елитната футболна юношеска група до 19 години.

Възпитаниците на Владко Шаламанов имаха превъзходство на терена с изкуствено покритие на "Герена" и заслужено стигнаха до успеха.

"Сините" поведоха в 37-ата минута. Пламен Илиев проби от дясно и с отлично подаване намери в наказателното поле Михаел Кисьов, който отблизо засече в мрежата.

Две минути след почивката Левски удвои аванса си. Отново Илиев нахлу по дясното крило и Радослав Цонев с глава направи 2:0.

ЦСКА вкара почетния гол в 54-ата минута чрез Тони Стоичков, който вкара след центриране на бившия юноша на "сините" Валентин Добревски.

Лидер в класирането е Литекс с 46 точки, пред Левски с 43 точки и Черно море с 36 точки. ЦСКА е на осмо място с 28 точки.