
Отборът на Левски се класира за финала на турнира за Купата на България "Леденика", след като победи Рилски Спортист със 77:75 в първия полуфинал на финалния турнир, който се провежда в град Плевен.
Срещата в зала "Балканстрой" започна равностойно и резултатът бе равен след края на първата четвъртина - 19:19. Левски спечелиха втората четвъртина с 15:11 и поведе на полувремето с четири точки - 34:30. Третата четвъртина отново бе за "сините", които я спечелиха с 18:16.
Драмата настъпи в последната четвъртина, когато самоковци успяха да изравнят и дори да поведат в резултат. Минута преди края, резултатът стана 72:72. В крайна сметка, момчетата на Костантин Папазов показаха по-силни нерви и спечелиха драматичния двубой със 77:75.
Противникът на "сините" на финала в неделя ще стане ясен, след като Лукойл-Академик и Спартак Плевен изиграят втория полуфинал, който е от 19:30 часа. Утре ще се играе срещата за третото място.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ