Левски Лукойл близо до полуфинал в Балканската лига след добър мач в Тирана

снимка: lap.bg

Левски Лукойл взе добър аванс от шест точки като гост на СК Тирана в Албания след успех със 73:67 в първи 1/4-финален плейоф в Балканската лига. "Сините" губеха до края на третата четвърт, но записаха силна последна част, с която обърнаха резултата и си осигуриха преднина преди реванша в "Универсиада". Мачът в София е на 3 април (вторник).

Победителят от тази четвъртфинална серия ще се класира за Финалната четворка в надпреварата. Там Левски или СК Тирана ще срещнат македонския Блокотехна.

Още от началото резултатността беше ниска, а Левски Лукойл успя да поведе с 14:7. До края на първия период обаче съперникът почти настигна "сините" до 13:14. Домакините заиграха много силно през втората част и още в началото й поведоха, като останаха напред до почивката, а също успяха да направят разликата двуцифрена – 36:25.

Българският отбор продължи да изостава и 4 минути преди края на третата четвърт беше с 12 точки назад, но направи отлична серия от 11:0 и стопи почти почти целия си пасив. След доста равностойни минути през последния период гостите най-накрая взеха водачеството и изведоха мача до победа, пише bgbasket.com.

Основните действащи лица и за двата отбора бяха титулярите, като само по една резерва и от двата състава се разписа в мача. За победителите Неманя Милошевич записа 24 точки и 7 борби, 17 плюс 7 добави Христо Николов, а Станимир Маринов записа 15 точки, 9 борби и 4 асистенции.

За Тирана Ендрит Хюсенаголи завърши с 23 точки и 7 борби, 15 добави Чарлс Стоубридж, а 12 плюс 10 борби и 6 асистенции записа Герти Шима.