Левски катастрофира срещу Черно море у дома

Левски загуби от Черно море Порт Варна с 82:84 (17:21, 20:15, 16:27, 29:21) точки в дербито от 14-ия кръг на Теси Национална баскетболна лига за мъже.

Варненци са лидери в класирането заедно с шампиона Лукойл Академик, като двата тима имат равни точки. Левски е на четвърто място, а това бе за "сините" четвърта загуба от началото на сезона.

След равностойно първо полувреме домакините водеха с точка - 37:36. Гостите поведоха с 10 точки - 63:53 преди финалните 10 минути, в които дори увеличиха аванса си на 11 точки - 70:59.

Драмата настъпи минута преди края, когато с кош на Джумейн Джоунс "сините" намалиха на 76:81. В следващите секунди варненци пропуснаха пет от общо осем наказателни удара и с тройка на Джоунс 16 секунди преди края домакините губеха само в точка - 82:83.

Последва точен фаул на Стаменкович за Черно море, но 9 секунди преди края в последната си атака Чалмърс не успя да вкара кош и "сините" загубиха.

Педжа Стаменкович записа 24 точки и 11 борби за победителите, а с 18 точки и 7 борби се отличи Милян Пупович. С 13 точки завърши Джордже Тресач, а с 10 - Николай Стоянов.

За Левски Джумейн Джоунс вкара 20 точки и 5 борби, с 19 точки и 5 борби се отчете Христо Захариев, а 17 точки наниза Лайънъл Чалмърс.

"Дабъл-дабъл" от 13 точки и 10 борби направи Николай Върбанов.

"Винаги съм твърдял, че справедливостта възтържествува. Днес този, който заслужаваше повече победата, беше Черно море. Отново се борихме докрай, но не може всеки път. Представихме се накрая достойно, намалихме разликата. През първото полувреме играхме по-добре в защита. По-добрият отбор днес спечели", каза след мача наставникът на Левски Константин Папазов.