Левски изравни серията срещу Монтанa

Левски разгроми Монтана 2003 със 100:82 (23:26, 27:18, 24:18, 26:20) точки във втората среща от плейофа за бронзовите медали в Националната баскетболна лига за жени, предаде БТА.

Резултатът в серията е равен. Играе се до две победи от три мача. Третата среща е в Монтана на 26-ти април от 18.00 часа.

След равностойна първа част възпитаничките на Стефан Михайлов поведоха убедително и до края на двубоя не изпуснаха водачеството си. Секунди преди почивката Левски поведе с 9 точки - 50:41, а най-голямата разлика в мача беше 23 точки за "сините" при резултат 96:73 66 секунди преди сирената.

За Левски силен мач направи Хуанита Уорд, която завърши с 26 точки. По 18 точки добавиха Петя Джамбазка и Виктория Стойчева, а 12 точки реализира Тонка Тенчева. Агнеса Дойчинова записа 8 точки и 13 борби.

За гостенките от Монтана най-полезни бяха Димана Георгиева със 17 точки, Жанета Жельова с 15 точки, Катя Кордова с 12 точки и Радмила Нешева-Димитрова с 10 точки.