Левски изпусна да победи молдовци

снимка: levski.bg

Левски изпусна да победи носителя на Купата на Молдова и втори в класирането на местния шампионат Милсами и се задоволи с нулево равенство в третата си контрола на лагера в Турция.

Добро впечатление с активната си игра показа нападателят от Гамбия Осман Джалоу, който вероятно ще подпише договор с клуба.

Старши треньорът на „сините“ Стойчо Стоев направи три промени в състава в сравнение с победата 3:0 над Карабах. Топ реализаторът в контролите Валери Домовчийски, основният голмайстор на тима в А група Антонио Аниете и новото попълнение Сашо Александров останаха на резервната скамейка.

Вместо тях сред титулярите започнаха каращият проби Осман Джалоу, Наджиб Амари и Аймен Белаид, който бе поставен на позицията ляв бек в първия си мач за 2015-та. За първи път в контролите играха и Владимир Гаджев и Георги Сърмов, а освен Аниете поради контузии отсъстваха Боян Йоргачевич, Веселин Минев, Мики Орачев и Владислав Мисяк.

Мигел Бедоя изпусна дузпа още в 9-ата минута на мача и пропусна да даде заслужен аванс на Левски, след като Джалоу демонстрира отлична техника и преодоля бранител и вратаря на Милсами.

Луис Педро бе активен по крилото през първото полувреме и първо с добър пас осигури стрелкова позиция за Стефан Велев, който не бе точен в изпълнението си, а по-късно самостоятелно завърши пробива си с удар, но също не намери очертанията.

Гол на Джалоу в 60-ата минута бе отменен поради засада, след като нападателят довкара при първоначален изстрел на влезлият като резерва Домовчийски. Божидар Краев също имаше възможност да се разпише в края на двубоя, но не можа да завърши с точен удар хубав рейд между няколко противници.

Домовчийски пропусна последния шанс на „сините“ да запишат победа, изведен сам срещу вратаря от Мигел Бедоя.