Левски изпрати Братоев с чиста победа

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Левски започна с победа пролетния дял на Суперлигата, след като се наложи с 3-0 (29:27, 27:25, 28:26) гейма при визитата си на Арда в зала „Арпезос" в Кърджали в среща от десетия кръг.

Двубоят бе изключително равностоен и оспорван, но и в трите части гостите взеха своето, след като в края на геймовете показаха по-здрави нерви.

Последен мач с екипа на „сините" преди заминаването си за Русия изигра националът Георги Братоев, който се представи много силно и записа седем точки - четири в атака и три на блокада.

Най-резултатен за победата на Левски бе Симеон Александров, който наниза 24 точки, докато Златко Кьосев се отчете с 13. За домакините Кирил Хаджиев приключи с 14 пункта, а Валентин Димов добави още 12.

След днешния си успех момчетата на Стоян Стоев се изкачиха на второ място в класирането с 22 точки, докато Арда е на осма позиция с едва шест пункта.