Левски изненада неприятно феновете си на старта на плейофите (ВИДЕО)

снимка: levski.bg

Левски сюрпризира феновете си с неубедителен мач като домакин срещу Хасково и шокиращо равенство 1:1 на стадион „Георги Аспарухов“ в първия кръг от плейофите от втората шестица в А група.

„Сините“ изиграха слаб двубой срещу отбора, който срещат за четвърти път през 2015-та година, като можеха дори да загубят, ако не бяха пропуските от чисти положения на гостите след почивката.

Резултатът бе открит от Димитър Алексиев в 15-ата минута, който с шпагат от около осем метра простреля мрежата на Левски фронтално. Той получи добър пас от дясно от Маламов, който пък преди това финтира майсторски Мики Орачев и нахлу в наказателното поле.

В последните секунди на първото полувреме Алексиев можеше да отбележи второ попадение за Хасково, след като пробва при добавка да преодолее Боян Йоргачевич, но стражът на „сините“ с двойно спасяване избави тима си от резил.

В 69-ата минута Антонио Аниете засече с глава центриране на Либан Абди и успя да промуши топката покрай вратаря на гостите Николай Банков, който с неубедителна намеса спомогна за изравняването на резултата – 1:1.

Левски владееше повече топката и наложи териториално преимущество в стремеж да стигне до пълен обрат, но по-чистите положения се откриха пред Лозев. Първо той бе изведен сам срещу Йоргачевич, но си поведе топката дълго и не можа да стреля, а във втората ситуация малко преди края на мача негов шут бе париран от стража на „сините“.

Така Левски започна разочароващо плейофите в А група и за втори път през сезона като домакин допуска равенство срещу отбор от долната половина на таблицата след 1:1 с Локомотив (Пловдив) в 1-ия кръг на редовния сезон.

„Сините“ събраха 35 точки и все още са на върха във втората шестица, но вече само с 1 пункт повече от Черно море, който по-рано днес победи Марек с 1:0 с попадение на Мартин Бургхард.

Хасково прекрати серия от седем поредни загуби на „Герена“ и за първи път в историята си стигна до точка като гост на Левски, като вече има 8, но остава на дъното на класирането.