Левски изми срама от сезона с класиране за Лига Европа

снимка: lap.bg

Левски ще играе в квалификациите на Лига Европа през следващия сезон. "Сините" разбиха Черно море с 4:1 в решителния бараж на "Герена" и измиха срама от слабия сезон, който бе разочарование за феновете след загубения финал за Купата на България.

Победата бе още по-специална за 26-кратните шампиони, тъй като дойде навръх 104-ия рожден ден на Левски. През целия ден имаше различни инициативи за сините фенове, а накрая футболистите на Делио Роси ги зарадваха с класиране за Европа.

В 23-ата минута Васил Панайотов се пребори за една топка близо до тъча, след което продължи за Жорди Гомес. Халфът набързо премина през трима играчи на Черно море, след което елегантно чукна за изскочилия зад отбраната Обертан. Французинът демонстрира хладнокръвие и сам срещу Макенджиев отбеляза за 1:0.

"Сините" удвоиха аванса си в 39-ата минута. Серджиу Буш организира отлична офанзивна акция с Иван Горанов. Юношата на Левски го задължи с прострелно подаване между вратаря и защитата на съперника, като за румънеца остана най-лесното и реализира в мрежата на Черно море.

Черно море върна един гол още с първата си по-сериозна атака. Аристоте Ндонгала се възползва от голяма грешка на Горанов и навлезе в полето на левскарите. Впоследствие защитникът на "сините" го догони и изрита топката от неговите крака. За ужас на футболиста с №4 обаче коженото кълбо попадна в непокрития Фенуш, който от отлична позиция не сгреши - за 1:2.

в 74-ата минута Левски възстанови преднината си от две попадения. В прегръдките на своите съотборници попадна Васил Панайотов, който се оказа на точното място след единоборство между Димов и Станислав Костов. Халфът на домакините отправи тежък изстрел от 20 метра, който не остави никакъв шанс на Макенджиев.

Осем минути преди края на срещата, интригата в този бараж приключи, след като домакините реализираха своя четвърти гол. Иван Горанов се разписа от дузпа за крайното 4:1 и подари на Левски класиране в Лига Европа.