Левски излиза срешу Сараево след 4:4 в реванша

Отборът на Левски ще се изправи срещу тима на Сараево (Босна) във втория предварителен кръг на Лига Европа, след като отборът от бивша Югославия се справи с общ резултат 9:6 над Хибърниънс (Малта).

Първата среща в Сараево бе спечелена от домакините с 5:2, докато реванша завърши наравно 4:4. Огромно впечатление прави голямата резултатност в двата мача, където паднаха общо 15 попадения.

Преди срещата реванш в Малта Сараево бе абсолютния фаворит в мача след изразителната победа в първия мач. Гостите от Сараево започнаха по-добре и поведоха в резултата с попадение на Еми Хаджич (13'). Малко по-късно обаче Марсело Диас (22'). Минута по-късно обаче Асмил Сулзич отново изведе Сараево напред, а в 27-та минута отново Хаджич бе точен за гостите.

Въпреки неприятния развой на мача домакините отвърнаха веднага на удара като вкараха три гола до почивката. Отново Марсело Диас се разписа в 35-та минута. След това Жан Пол Фаругиа бе точен в 40-та и 43-та минута 4:3. Последният гол в мача падна и в последната минута на срещата, когато Радан Шуневарич оформи крайното 4:4.

Левски ще игра с тима на Сараево на 19-и юли на стадион „Георги Аспарухов" от 20:30 часа.