
Левски и Жилина завършиха 1:1 в първата си среща от турнира за Купата на УЕФА. Двубоят се игра в Словакия пред около 6000 зрители. И двата гола паднаха през втората част, като голмайстор за "сините" беше Жоазиньо.
През първото полувреме играта беше равностойна, като Адауто имаше две чисти положения за гол, на с вещи намеси Георги Петков успя да запази вратата си суха. За Левски се отличи Жоазиньо с няколко бързи пробива, но така и не се стигна до нищо по-интересно.
Второто полувреме започна неприятно за Левски. Владавич навлезе в наказателното поле на "сините" и беше фаулиран от Гаджев. Дузпата предизвика дискусии между съдията и играчите на Емил Велев, тъй като положението беше много спорно. Потърпевшият Владавич реализира за 1:0 в 48-ата минута.
След гола отборът на Левски натисна и това доведе до успех. В 63-ата минута капитанът на тима Георги Иванов напредна в центъра и си откри добра позиция за изстрел. Ударът му се отклони от страничната греда и попадна на крака на Жоазиньо, който със силен шут изравни за 1:1.
"Сините" продължиха да натискат, но успяха да стигнат само до изкарване на червен картон на играч на Жилина. Йез удари без топка Зе Соареш и беше изгонен директно.
Реваншът е на 2 октомври в София на стадион "Георги Аспарухов".






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ