Левски и Словачко не си отбелязаха гол, Ларс Рисп дебютира за "сините"

снимка: levski.bg

Отборът на Левски не съумя да победи Словачко в поредната си контрола на австрийска земя, достигайки единствено до равенство 0:0 срещу словашкия си съперник. Резултатът можеше да бъде различен и в двете крайности, тъй като и двата тима удариха по една греда в течение на мача.

Мениджърът на "сините" Георги Иванов даде шанс в стартовия състав на дошлия на проби шведски бранител Ларс Рисп, който остана на терена до 62', когато бе заменен от Йордан Милиев. Пълният стартов състав на Левски за днешната контрола пък изглеждаше така: Митрев, Мюлдер, Иванов, Рисп, Старокин, Грийн, Гаджев, Цветков, Младенов, Арс и Йовов, който носи и капитанската лента.

През втората част в игра се появиха и повечето футболисти, оставени на резервната скамейка на българите - Станчев, Милиев, Башлиев, Димов, Тасевски, Балтанов, Райков и Христов.

През първите десет минути отборът на Словачко бе по-активен в атакуващата фаза, като в 6' Старокин успя да избие в корнер опасно центриране в българската пеналтерия. При последвалия корнер Волешак опита да изненада Божидар Митрев от дистанция, но топката излезе в аут. Левски успя да застраши за първи път вратата на Словачко едва след 23 минути игра, когато Христо Йовов отправи удар по посока мрежата зад Филипко. Футболист на словаците обаче застана на пътя на топката и отрази.

До края на полувремето се стигна и до нови интересни ситуации пред двете врати, които обаче не доведоха до отбелязване на гол. В 37' Митрев спаси изстрел с глава на Троусил, а две минути по-късно Даниел Младенов стреля в аут. Минута по-късно Орлин Старокин също застраши вратата на словаците, а до почивката още един път късметът си опита Младенов, но отново неуспешно.

На полувремето Георги Иванов не извърши нито една промяна в своята стартова единайсеторка, оставяйки смените за по-късен етап от двубоя. Сержиньо Грийн пък имаше шанс да открие резултата в 53', но ударът с глава на холандеца срещна гредата зад словашкия вратар. Това бе и най-опасното положение пред някоя от двете врати в срещата до момента. В 55' Гонзо извърши и първата си смяна в мача, вкарвайки в игра Дарко Тасевски на мястото на Иван Цветков.

В 61' дошлият на проби Ларс Рисп успя да си спечели червена точка в тефтерчето на Георги Иванов, предотвратявайки сигурен гол в мрежата на Левски. Божидар Митрев не излезе разчетено, което позволи на Дошек да стреля по посока опразнената врата на българите. Рисп обаче бе на точното място, за да спре полета на топката към мрежата. Само минута по-късно шведът напусна терена, поемайки поздравленията на Гонзо.

До края на двубоя чистите положения за отбелязване на попадение не бяха много, а Георги Иванов вече бе извършил сериозен брой промени в състава си. В 77' Симеон Райков стреля от дистанция, но ударът му не представлява проблем за Филипко. Две минути по-късно отново българите бяха в атака, ала Лъчезар Балтанов стреля право в тялото на противников състезател.

В крайна сметка до отбелязване на гол на терена в Линдабрун така и не се стигна, а тимовете на Левски и Словачко завършиха при равенство 0:0.