Левски и Сливен размениха домакинствата си

снимка: levskibasket.com

Мъжките баскетболни отбори на Левски и Сливен постигнаха договореност да разменят домакинствата си в първия кръг на плейофите в Националната Баскетболна Лига, които стартират този петък - 8 май, съобщава сайтът на "сините".

 

Първата среща между двата тима ще бъде в Ямбол на тази дата от 17.00, а втората ще бъде в столичната зала „Христо Ботев" в неделя от 18.00 часа. Трети мач не е предвиден, тъй като серията е до 2 победи и се очаква момчетата на Тити Папазов да не срещат трудности в двубоите.

 

Победителят от този двубой ще срещне Черно море или Ямбол на полуфиналите в плейофите в НБЛ.

НБЛ, Плейофи 2008/09

 

Четвъртфинали (до 2 победи от 3 срещи)
8, 10 и 13 май (схема 1-1-1)

(1) Лукойл Академик - класира се директно за полуфиналите
(2) Левски - Сливен
(3) Черно море - Ямбол
(4) Спартак Плевен - Рилски спортист


Полуфинали (до 3 победи от 5 срещи)


16, 17, 20, 21 и 24 май (схема 2-2-1)
(1) Лукойл Академик - (4) Спартак Плевен/Рилски спортист
(2) Левски/Сливен - (3) Черно море/Ямбол


Мач за 3/4 място (до 2 победи от 3 срещи)
27, 29 и 31 май (схема 1-1-1)

Финал (до 3 победи от 5 срещи)
28, 29 май, 2, 3 и 5 юни (схема 2-2-1)