Левски и Славия продължават битката за 1-ото място

снимка: levski.bg

ЦСКА разгроми Сливен с 8:1 в среща от 21-ия кръг на Елитната група до 17 години, а претендентите за титлата Левски и Славия постигнаха очаквани домакински победи.

Сините не срещнаха съпротива срещу застрашения от изпадане Векта (Пловдив), а в същото време белите размазаха последния Ботев (Враца) с 4:0.

Два гола за ЦСКА срещу Сливен пък вкара юношеският национал Сава Савов, който дойде именно от този отбор в школата на червените. Елитните формации на "Черноморец-Бургас" до 17 и 19 години записаха победи в своите мачове от юношеското първенство.

В събота 19 годишните "акули" победиха като гост тима на "Ботев" Враца с 2:0. Точни за бургазлии бяха Ахмед Ахмедов в 3-та минута и Живко Хаджиев в 15-та от дузпа. С тази победа възпитаниците на Малин Орачев остават на 6-та позиция с актив от 36 точки.

Следващият мач на черноморци е на 2-ри май /четвъртък/ от 17:00 часа, срещу тима на "Чавдар" Етрополе. Другата елитна формация на Черноморец, до 17 години, победи с 1:0 тима на "Пирин 2001" Благоевград в домакинска среща, играна тази неделя.

Единственото попадение отбеляза Митко Митев. С актив от 25 точки малките "акули" заемат 11-то място във временното класиране.

В следващия кръг момчетата на старши треньора Николай Кръстев гостуват на "Берое" в Стара Загора. Срещата е на 2-ри май от 17:00 часа. И в тази среща за отбора на Черноморец няма да играе капитанът Георги Купенов, който е на проби в английския Уулвърхямптън.