Левски и Лудогорец спукаха топката за 0:0

снимка: БГНЕС

Левски и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в голямото дерби на 30-ия кръг на А група. Двата тима изиграха сравнително скучен двубой, в който не бяха създадени почти никакви положения и 14-те хиляди зрители на стадион „Георги Аспарухов“ не видяха никакви голови ситуации и интересни моменти пред някоя от двете врати.

Лудогорец продължава да бъде лидер с 61 точки, а Левски е втори, но на космическа разлика, тъй като има 47, и то шест кръга преди края.

През първото полувмреме мачът се развиваше на много ниско темпо и почти не се създаваха положения пред някоя от двете врати. Най-опасната ситуация се получи пред млакия пенал на Лудогорец, когато Сърджан Лукин с глава стреля много неточно от близко разстояние до голлинията.

След почивката срещата съвсем заспа и зрителите не видяха никакви голови положения, като логично срещата завърши 0:0 и двата тима се прибраха доволни в съблекалните.

Иначе играта се водеше предимно в средата на терена и никой от двата тима не успяваше да наложи предимство. В края на първата част Левски опита да наложи домаксински натиск, но въпреки създадените полу-положения не се стигна до попадение.

В досегашните три срещи Лудогорец постигна две победи като домакин, а срещата в София завърши наравно.