Левски и Локо (Сф) не впечатлиха за 1:1

Левски и Локомотив (София) завършиха наравно 1:1 по време на подготовката на двата тима за новия сезон в А група.

Мачът се игра на спортния комплекс в град Правец, където тече вторият лагер на водения от Пепе Мурсия отбор на Левски.

Двата отбора направиха много скучно първо полувреме, в което единственото чисто голово положение беше пропуснато с изключително лошо отиграване от Лъчезар Балтанов.

Стефан Велев нахлу от дясно в наказателното поле на Локомотив (София) в 14-та минута и пусна топката успоредно на вратата, като тя стигна до непокрития на далечна греда юноша на "сините".

Останал на около 5 метра от голлинията, Балтанов нацели напречната греда. В ситуацията тежък удар пък получи вратарят на "железничарите" Божидар Митрев, който се сблъска с Валери Божинов при опита на двамата да пресекат паса на Велев.

Само четири минути преди края на първата част Левски създаде още едно добро положение, но Валери Божинов сам избяга от позиция за удар. Той беше изведен срещу Митрев, а финтът му го изпрати далеч от вратата и ударът беше спасен от юношата на Левски.

Второто полувреме премина също на бавни обороти, но в него имаше голове. Локомотив стигна първи до гол в 58-та минута, след като Петър Димитров излезе сам срещу Пламен Илиев и преодоля вратаря на Левски за 1:0. Само четири минути по-късно Валери Домовчийски напредна по лявото крило и пусна топката към Божидар Краев, който се намираше на границата на наказателното поле.

17-годишният халф стреля почти мигновено към далечния ъгъл, а топката се удари в страничната греда и влезе във вратата за 1:1. Десет минути преди последния съдийски сигнал в игра за Левски се завърна и капитанът Владимир Гаджев, който подписа нов договор само преди ден.

Той не успя да си уреди трансфер като свободен агент и ще носи синия екип през новия сезон в А група.

Левски - Локомотив (София) 1:1 (0:0)

голмайстори: 0:1 Петър Димитров 58, 1:1 Божидар Краев 62

стадион: Спортен център, Правец

състав на Левски: Пламен Илиев, Борислав Стойчев, Пламен Димов, Радослав Димитров, Галин Ташев, Стефан Велев (80-Владимир Гаджев), Лъчезар Балтанов, Роман Прохазка, Антон Огнянов (60-Божидар Краев), Валери Домовчийски и Валери Божинов (88-Илия Димитров).

състав на Локомотив: Божидар Митрев (46-Валентин Галев), Илиян Гаров, Марко Ранджелович, Йордан Тодоров, Камен Хаджиев, Иво Иванов, Даниел Гаджев (67-Антон Славчев), Румен Трифонов (64-Даниел Васев), Петър Димитров (90-Валентин Йочев), Даниел Генов (60-Владислав Романов) и Александър Манолов.